Chci konzultaci

Oslava konce školkového roku

I ten nejlepší školní rok musí jednou skončit. Občas to byla pořádná jízda, ale stálo to za to.
Teď by to chtělo nějakou parádní oslavu. Je totiž co slavit.

Tak předně, je načase rozloučit se s předškoláky. Ve školce už všechno zvládají levou zadní a jsou připraveni postoupit na vyšší level. Se vzrušeným očekáváním vyhlíží den, kdy budou slavnostně pasováni na školáky.
 
Byla by ale škoda věnovat všechnu pozornost jen těm nejstarším. Za ten rok ve školce každý o kousek povyrostl a je zase o něco samostatnější. Konec školního roku je skvělou příležitostí ocenit snahu a úspěchy všech dětí.

detska oslava

Tady je pár nápadů, jak na to:

Ohlédnutí za školním rokem

Připomeňte si všechno to hezké a zajímavé, co jste spolu letos ve školce prožili:

 • Koláž vzpomínek
  Připravte velký papír, barevné fixy a vytištěné fotky společných aktivit z celého školního roku. Pobídněte děti, aby si fotky prohlédly a vybraly ty, se kterými se pojí jejich nejhezčí vzpomínky. Potom spolu sestavte velkou koláž a dozdobte ji kresbami.
 • Náramky přátelství
  Nachystejte provázky a barevné korálky. Pomozte dětem rozdělit se do dvojic. Vybídněte je, aby pro kamaráda vyrobily náramek, který bude symbolem jejich přátelství a vzpomínkou na společné zážitky.

Další aktivity, které upevní přátelství a pocit sounáležitosti, najdete v článku Jak ve školce rozvíjet socioemoční dovednosti dětí.

Ocenění pokroků

S dětmi jste byli (skoro) každý den a sledovali, jak rostou a rozvíjí svůj potenciál. Přetavte svá pozorování do slov. Ano, je to práce navíc. Věřte však, že pro děti jsou vaše vlídná slova důležitým povzbuzením. Vyzkoušejte například:

 • Řád zlaté vařečky
  Zamyslete se nad silnými stránkami jednotlivých dětí a oceňte je vyznamenáním. Určitě se pro každého něco najde, co třeba „řád snědené polévky“ nebo „řád barevné pastelky“?
 • Školkové vysvědčení
  Sepište každému dítěti slovní hodnocení, ve kterém vypíchnete jeho individuální pokroky a úspěchy během školního roku. Pokuste se přidat i pár doporučení, na co se dál zaměřit.

Jakou sílu mají laskavá slova se dozvíte v článku Jak ve školce nastavit pozitivní kulturu.

Pasování předškoláků

S nejstaršími dětmi už se po prázdninách ve školce neuvidíte, čekají je školní lavice. Oslavte s nimi tento významný životní mezník milým přechodovým rituálem. Uspořádejte zahradní slavnost, jejímž zlatým hřebem bude pasování předškoláků na školáky. Nechejte děti nastoupit a společně odříkat slavnostní slib.

Jeden hodně povedený jsme našli na stránkách lektorky Veroniky Vičarové:

Budu chodit do školy,
plnit všechny úkoly,
stanu se tím, kým chci být,
nenechám se odradit.

Samotné pasování můžete provést velikou tužkou, duhovým deštníkem nebo třeba rytířským mečem. Na závěr dětem popřejte, ať na školku vzpomínají s láskou a do školy chodí s radostí, ať jsou vždycky samy sebou, mají dobré kamarády a jsou šťastné.

Chodník slávy

Na závěr jeden kreativní tip. Pokud už vás nebaví klasické školkové tablo s fotografiemi odcházejících dětí, inspirujte se letos hollywoodským chodníkem slávy.

Děti prostě vystřihnou velkou světle žlutou pěticípou hvězdu a do jejího středu napíší své jméno. Hvězdu přilepí doprostřed černé nebo šedé čtvrtky. Pak si natřou ruce bílou barvou a obtisknou je po stranách.

Obrázky můžete vyvěsit na výstavku, anebo ještě lépe vyskládat za sebou na podlahu jako opravdový chodník.


No a je to, zvonec a konec.
Užijte si spolu poslední dny ve školce a pak už vypusťte děti na prázdniny.
Ruku na srdce, že se vám po nich bude stýskat?


 

 

12. 6. 2023 | Martina Zatloukalová

Doporučujeme

<strong>Hasičská vyhláška <br/>zpřísňuje podmínky pro fungování <br/>dětských skupin</strong>
Hasičská vyhláška
zpřísňuje podmínky pro fungování
dětských skupin

23. 08. 2023 | Martina Zatloukalová

Až polovina dětských skupin nesplňuje přísnější požadavky požární ochrany stanovené novou vyhláškou. Detail článku »

<strong>Jak pracovat s dětmi s odlišným mateřským jazykem</strong>
Jak pracovat s dětmi s odlišným mateřským jazykem

09. 01. 2024 | Martina Zatloukalová

Začlenit do kolektivu děti, které mluví jiným jazykem, patří mezi nejnáročnější pedagogické úkoly. Poradíme vám, jak si porozumět i beze slov a jak postupně rozvíjet jejich jazykové dovednosti. Dítě s odlišným mateřským jazykem (OMJ) musí překonat nejen jazykovou, ale mnohdy i kulturní a náboženskou bariéru. Má však stejné právo na předškolní vzdělávání v běžné školce jako všichni ostatní. Ujistěte se, že členové […] Detail článku »

4 tipy jak se připravit na nástup do školky
4 tipy jak se připravit na nástup do školky

23. 10. 2022 | Lucie Hromádková

Nástup do mateřské školy je prvním velkým milníkem v životě dítěte. Nejen pro malého človíčka, ale i pro jeho rodiče může být začátek ve školce stresující a plný nejistoty. Přinášíme zajímavé tipy pro rodiče, jak na nástup do školky připravit sebe i své dítě. Detail článku »

Co říkají školky,
které používají Twigsee?

Kristýna Petráčková

Twigsee mi každodenně usnadňuje řízení školky a s tím spojenou administrativu, které je požehnaně. Snadno jsem zaučila všechny naše pedagogy, kteří si jí spolu s rodiči užívají na maximum. Team Twigsee je pohotový, a reagují na všechny naše podněty. Děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených školek a škol! :)

Kristýna Petráčková
Ředitelka
Linda Janichová

Aplikaci Twigsee používáme v našich Foxíkových školkách a jeslích již více než rok. Prostřednictvím aplikace sdělujeme rodičům důležité informace. Sdílíme fotky dětí z každodenních činností, využíváme ankety, na které nám rodiče reagují rychleji než při osobním kontaktu. Máme přehled o tom, kolik nám v daný den přijde dětí a můžeme tak plánovat i upravovat program dne. Rodičům se na aplikaci líbí zejména to, že mají okamžité informace o dění ve školce/jeslích, vidí spousty fotek a mohou své dítě během pár kliknutí omluvit na dobu, na kterou potřebují. Aplikace Twigsee reaguje na potřeby našich školek a jeslí, její ovládání je pro učitele, chůvy i rodiče rychlé a snadné. S aplikací Twigsee jdeme zkrátka s dobou.

Linda Janichová
Ředitelka
Zuzana Vacíková

Twigsee nás zaujala hned od prezentace díky nabízenému rozsahu funkcí. Nešlo o systém, který by nám řešil jen docházku nebo jen matriku. Nabízel nám možnost mít tzv. vše pod jednou střechou. Jako třešnička na dortu je možnost zasílat rodičům příspěvky o tom, jak se jejich děti ve školce ten den mají. Aplikaci si rodiče oblíbili velice rychle. U pedagogů z počátku převažovala spíše obava, zda jim tím vedení školky nechce přidávat opět práci navíc. Brzy ale zjistili, že psaní příspěvků rodičům jim dělá radost a také konečně mají přehled o docházce dětí aktuálně na každý den. Twigsee zvládá snad celou agendu potřebnou ve školce kromě účetnictví.Lesní mateřská škola skřítka Pohádky, z.s., Zvole

Zuzana Vacíková
zástupce ředitele
Michelle Specht

Skvělá zákaznická podpora! Jakémukoli problému se dostane okamžité pozornosti a také obchodní zástupci jsou velmi ochotní pomoci.

Michelle Specht
ředitelka
Helena Zdrubecká

S aplikací Twigsee začínáme, oslovila mě nabídka. Především časová úspora. Mohu využít čas smysluplněji než je administrativa a to směrem k dětem. Cením si profesionality týmu. Pan Med nám kvalitně zdůvodnil veškeré naše dotazy. Nadchla mě forma zápisu nových dětí, docházky a hlavně spojení učitelek s rodiči, které nenaruší přímou práci s dětmi. Před uzavřením smlouvy jsme si porovnaly nabídku obdobných aplikací a došly jsme k názoru, že aplikace Twigsee poskytuje nejkomplexnější nabídku služeb pro potřeby mateřské školy.

Helena Zdrubecká
ředitelka
Jan Vodrážka

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale fungujeme druhým rokem, máme přes spoustu reakcí od rodičů a doslova všechny jsou pozitivní. Navíc si rodiče začali konečně uvědomovat, co pro ně naši učitelé dělají a nejen, že je méně zatěžují všemožnými požadavky, sami nám dokonce nabízejí pomoc, vozí hračky, firemní dárečky nebo medy z Moravy. Jsme nadšení a objednáváme Twigsee i pro naši druhou pobočku v Průhonicích.

Jan Vodrážka
ředitel
Michaela Možiešíková

Konečně jsme zrušili podpisové archy pro všechny přihlášky, galerii na Rajčeti i zapomínání rodičů na program školky. Rodiče navíc vědí, co se ve školce děje a jsou tak mnohem šťastnější a klidnější, nám odpadlo neustále vysvětlování a opakování stejných věcí. Děkujeme.

Michaela Možiešíková
zástupce ředitele
Zuzana Černá

Úžasná aplikace, která od začátku školního roku (kdy jsme ji začali nově používat) zrychlila, zpřehlednila a zkvalitnila komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Navíc neuvěřitelně usnadňuje práci veškerému personálu. Nadšení z aplikace panuje i na straně rodičů.

Zuzana Černá
zástupkyně ředitelky
Lucie England

Twigsee si nás získalo od prvních okamžiků, kdy jsme s ním začali pracovat. Umožní Vám vést si vše o školce přehledně, na jednom místě. Twigsee budete milovat, protože Vám usnadní administraci, zrychlí a zefektivni komunikaci s rodiči a vzbudí nadšeni jak u Vašich pedagogů, tak u Vašich rodičů! Velmi si také cením skvělé podpory ze strany týmu Twigsee, který je vždy připraven řešit naše dotazy, přání i požadavky. Zkrátka Twigsee mohu bez váhání a výhrad jedině doporučit.

Lucie England
Ředitelka
Tereza Dvořáková

Twigsee je skvělá inovativní aplikace, jak pro mě, jakožto ředitelku, tak i jako matku. Konečně aplikace, která všem ulehčí práci s administrativou ohledně MŠMT, tak i MPSV a navíc velice přehledně a intuitivně. Komunikace s Twigsee týmem je naprosto bezkonkurenční, všechny dotazy ohledně aplikace a jejích funkcí mi vždy ochotně vysvětlili, kdykoli jsem potřebovala. Jako matka oceňuji přehledné informace týkající se mého dítěte, každý den, tak mám přehled o jeho aktivitách a důležitých informacích ve školce ze stran učitelů i vedení. Aplikaci určitě doporučuji všem ředitelům i rodičům!

Tereza Dvořáková
ředitelka
Dominika Hájková

Aplikaci Twigsee používá školka Malvína už více než rok. Je nám velkým pomocníkem. Díky profilům dětí máme přehledný seznam o všech důležitých informacích, které se jich týkají. Komunikace s rodiči je vlivem Twigsee o dost jednodušší. Můžeme jim sdílet fotografie ze školky, když potřebujeme předat nějakou informaci, stačí napsat příspěvek a vybrat, kdo tuto zprávu dostane. Ušetří nám to tak spoustu práce, když nemusíme informovat každého rodiče zvlášť. Co si ovšem nemůžeme vynachválit, je přehledná docházka. Sama nám ukáže počet přítomných, či omluvených dětí nebo naopak upozorní na to, kdo jde po obědě. Za naši školku aplikaci velmi doporučujeme a team lidí, kteří ji vytvořili, jsou profesionálové v tom, co dělají. Na každý náš dotaz obratem reagují a vždy jsou nám nápomocní.

Dominika Hájková
zástupce ředitele
Pan Jimmy

Dobrý den, s Twigsee je to zatím dobré. Podařilo se nám vytvořit třídy a nahrát jména studentů. Jména učitelů již byla sdílena a věříme, že do příštího týdne by mohlo jít o něco jiného.

Pan Jimmy
Greenwood Groove Academy

Máte již účet?Přihlásit se

Kontakt

povinná pole *