Chci konzultaci

Loučení s předškoláky:
Tipy na dárky

Nastal čas rozloučit se s předškoláky. Čeká je pasování na školáky a k tomu patří něco na památku. Sesbírali jsme 5 tipů na klasické i netradiční dárky, které dětem udělají radost.

Během deseti měsíců školního roku dětem dáváte péči, lásku, zážitky. Není nutné, abyste na konci června kupovali nebo po nocích vyráběli dárečky pro celou třídu – i když iniciativě se meze nekladou. Výjimkou jsou předškoláci, kteří by si z pasování na školáky měli odnést malý dárek na rozloučenou.

Jen si to představte: Zahradní slavnost je v plném proudu, spolu s Karol a Kvídem zpíváte písničku Školka už mává. Děti netrpělivě vyhlíží okamžik svého pasování. Je to pro ně velká událost. A taky je samozřejmě zajímá, co dostanou od paní učitelky.

předškoláci

A co to tedy bude?

Prošli jsme učitelská fóra a sesbírali tipy na klasické i netradiční dárky, které dětem udělají radost.

 

Knížka s věnováním

Co jiného darovat budoucím školákům než knížku, ideálně s velkými písmeny z edice První čtení. Na tom se shodnou všichni, a tak ji ani my nemůžeme vynechat ze seznamu. A rovnou přidáváme 3 tipy na konkrétní tituly:

  • Zuzana Pospíšilová: Kouzelná třída
  • Eva Papoušková: Kosprd a Telecí
  • 20 výjimečných dívek, které změnily svět, resp. 20 výjimečných kluků, kteří změnili svět

 


Další tipy na hezké dětské knihy najdete v článku Jak v dětech probudit lásku ke knihám.


 
Je také milým zvykem připsat na předsádku osobní věnování. Kdo má básnické střevo, složí každému z dětí veršovánku na míru. Ostatním se mohou hodit tato moudrá slova:

   • Ať všechna dobrodružství ve Tvém životě dopadnou stejně dobře jako v tomto příběhu.
   • Až si budeš v knížce číst, než půjdeš večer spát, vzpomeň si na to, kdo Tě měl ve školce rád.
   • S knížkou můžeš do pohádky, kolem světa a zas zpátky. Až si přečteš první list, poznáš, jak krásné je umět číst.

 

TIP: Váháte, zda je vhodné psát do knížky?
Vyřešte to šalamounsky a věnování napište na záložku, kterou do knihy vložíte.

 

Památník

Hezkým dárkem na rozloučenou je památník. V případě časové tísně do něj stačí vepsat věnování a přikreslit malý obrázek. Pokud ale máte na přípravu dostatek času, můžete spolu s dětmi památníky naplnit hezkými vzpomínkami na školková léta. Děti se mohou podepsat, nakreslit samy sebe a svou značku. Zatímco děti kreslí, povídejte si s nimi a zaznamenávejte jejich odpovědi – jaké byly jejich oblíbené a neoblíbené aktivity, hračky, jídlo. Doplňte jejich aktuální výšku a váhu nebo jim pomozte na stránky otisknout dlaň a chodidlo.
 


Čím letos nahradit obvyklé školkové tablo se dozvíte v článku Oslava konce školkového roku.


 

Drobnosti na památku

 

 

 • Reflexní přívěsek na aktovku:
  Do balíčku pro předškoláky přidejte praktický dárek, který může děti ochránit v silničním provozu při ranní cestě do školy.
 •  

 • Tričko s křížovkou:
  Na zadní stranu bavlněného trika napište fixami na textil svisle jméno dítěte jako tajenku. Vodorovně pak ke každému písmenu ze jména doplňte vlastnosti, které dané dítě vystihují.
 •  

 • Stromek ze školky:
  Sentimentální tečka na závěr. Vypěstujte dětem rostlinku ze semínka stromu, pod kterým si hrávaly na školní zahradě. Tohle už chce trochu víc času na přípravu, tak si tenhle nápad schovejte na příští rok.

Inspiraci na konec školního roku najdete i na našem Pinterestu.


 
Které další dárky máte letos pro předškoláky připravené? A co budete dětem psát na památku?

Pochlubte se nám na sociálních sítích.
 
 

11. 6. 2024 | Martina Zatloukalová

Doporučujeme

<strong>NPI vyzývá k diskusi o revizi RVP PV</strong>
NPI vyzývá k diskusi o revizi RVP PV

07. 05. 2024 | Martina Zatloukalová

Národní pedagogický institut připravil revizi RVP PV a vyzývá k veřejné konzultaci. Shrnuli jsme, jaké změny dokument obsahuje a jak se zapojit do připomínkování. Detail článku »

<strong>Jak povzbudit profesní rozvoj předškolních pedagogů</strong>
Jak povzbudit profesní rozvoj předškolních pedagogů

13. 02. 2024 | Martina Zatloukalová

Kvalitní školství vyžaduje kvalitní učitele. Takové, kteří na sobě neustále pracují. Proto vás seznámíme s praktickými nástroji, které vám pomohou rozvíjet vaše profesní kompetence. Detail článku »

<strong>Sandberg Capital, Bakaláři a Twigsee založili Educleus</strong>
Sandberg Capital, Bakaláři a Twigsee založili Educleus

20. 04. 2023 | admin

Slovenská private equity společnost Sandberg Capital ve spolupráci s Bakaláři, tvůrci nejrozšířenějšího školního informačního systému v České republice, a Twigsee, vývojáři aplikace pro mateřské školy, založila novou holdingovou skupinu s názvem Educleus. Detail článku »

Co říkají školky,
které používají Twigsee?

Kristýna Petráčková

Twigsee mi každodenně usnadňuje řízení školky a s tím spojenou administrativu, které je požehnaně. Snadno jsem zaučila všechny naše pedagogy, kteří si jí spolu s rodiči užívají na maximum. Team Twigsee je pohotový, a reagují na všechny naše podněty. Děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených školek a škol! :)

Kristýna Petráčková
Ředitelka
Linda Janichová

Aplikaci Twigsee používáme v našich Foxíkových školkách a jeslích již více než rok. Prostřednictvím aplikace sdělujeme rodičům důležité informace. Sdílíme fotky dětí z každodenních činností, využíváme ankety, na které nám rodiče reagují rychleji než při osobním kontaktu. Máme přehled o tom, kolik nám v daný den přijde dětí a můžeme tak plánovat i upravovat program dne. Rodičům se na aplikaci líbí zejména to, že mají okamžité informace o dění ve školce/jeslích, vidí spousty fotek a mohou své dítě během pár kliknutí omluvit na dobu, na kterou potřebují. Aplikace Twigsee reaguje na potřeby našich školek a jeslí, její ovládání je pro učitele, chůvy i rodiče rychlé a snadné. S aplikací Twigsee jdeme zkrátka s dobou.

Linda Janichová
Ředitelka
Zuzana Vacíková

Twigsee nás zaujala hned od prezentace díky nabízenému rozsahu funkcí. Nešlo o systém, který by nám řešil jen docházku nebo jen matriku. Nabízel nám možnost mít tzv. vše pod jednou střechou. Jako třešnička na dortu je možnost zasílat rodičům příspěvky o tom, jak se jejich děti ve školce ten den mají. Aplikaci si rodiče oblíbili velice rychle. U pedagogů z počátku převažovala spíše obava, zda jim tím vedení školky nechce přidávat opět práci navíc. Brzy ale zjistili, že psaní příspěvků rodičům jim dělá radost a také konečně mají přehled o docházce dětí aktuálně na každý den. Twigsee zvládá snad celou agendu potřebnou ve školce kromě účetnictví. Lesní mateřská škola skřítka Pohádky, z.s., Zvole

Zuzana Vacíková
zástupce ředitele
Michelle Specht

Skvělá zákaznická podpora! Jakémukoli problému se dostane okamžité pozornosti a také obchodní zástupci jsou velmi ochotní pomoci.

Michelle Specht
ředitelka
Helena Zdrubecká

S aplikací Twigsee začínáme, oslovila mě nabídka. Především časová úspora. Mohu využít čas smysluplněji než je administrativa a to směrem k dětem. Cením si profesionality týmu. Pan Med nám kvalitně zdůvodnil veškeré naše dotazy. Nadchla mě forma zápisu nových dětí, docházky a hlavně spojení učitelek s rodiči, které nenaruší přímou práci s dětmi. Před uzavřením smlouvy jsme si porovnaly nabídku obdobných aplikací a došly jsme k názoru, že aplikace Twigsee poskytuje nejkomplexnější nabídku služeb pro potřeby mateřské školy.

Helena Zdrubecká
ředitelka
Jan Vodrážka

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale fungujeme druhým rokem, máme přes spoustu reakcí od rodičů a doslova všechny jsou pozitivní. Navíc si rodiče začali konečně uvědomovat, co pro ně naši učitelé dělají a nejen, že je méně zatěžují všemožnými požadavky, sami nám dokonce nabízejí pomoc, vozí hračky, firemní dárečky nebo medy z Moravy. Jsme nadšení a objednáváme Twigsee i pro naši druhou pobočku v Průhonicích.

Jan Vodrážka
ředitel
Michaela Možiešíková

Konečně jsme zrušili podpisové archy pro všechny přihlášky, galerii na Rajčeti i zapomínání rodičů na program školky. Rodiče navíc vědí, co se ve školce děje a jsou tak mnohem šťastnější a klidnější, nám odpadlo neustále vysvětlování a opakování stejných věcí. Děkujeme.

Michaela Možiešíková
zástupce ředitele
Zuzana Černá

Úžasná aplikace, která od začátku školního roku (kdy jsme ji začali nově používat) zrychlila, zpřehlednila a zkvalitnila komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Navíc neuvěřitelně usnadňuje práci veškerému personálu. Nadšení z aplikace panuje i na straně rodičů.

Zuzana Černá
zástupkyně ředitelky
Lucie England

Twigsee si nás získalo od prvních okamžiků, kdy jsme s ním začali pracovat. Umožní Vám vést si vše o školce přehledně, na jednom místě. Twigsee budete milovat, protože Vám usnadní administraci, zrychlí a zefektivni komunikaci s rodiči a vzbudí nadšeni jak u Vašich pedagogů, tak u Vašich rodičů! Velmi si také cením skvělé podpory ze strany týmu Twigsee, který je vždy připraven řešit naše dotazy, přání i požadavky. Zkrátka Twigsee mohu bez váhání a výhrad jedině doporučit.

Lucie England
Ředitelka
Tereza Dvořáková

Twigsee je skvělá inovativní aplikace, jak pro mě, jakožto ředitelku, tak i jako matku. Konečně aplikace, která všem ulehčí práci s administrativou ohledně MŠMT, tak i MPSV a navíc velice přehledně a intuitivně. Komunikace s Twigsee týmem je naprosto bezkonkurenční, všechny dotazy ohledně aplikace a jejích funkcí mi vždy ochotně vysvětlili, kdykoli jsem potřebovala. Jako matka oceňuji přehledné informace týkající se mého dítěte, každý den, tak mám přehled o jeho aktivitách a důležitých informacích ve školce ze stran učitelů i vedení. Aplikaci určitě doporučuji všem ředitelům i rodičům!

Tereza Dvořáková
ředitelka
Dominika Hájková

Aplikaci Twigsee používá školka Malvína už více než rok. Je nám velkým pomocníkem. Díky profilům dětí máme přehledný seznam o všech důležitých informacích, které se jich týkají. Komunikace s rodiči je vlivem Twigsee o dost jednodušší. Můžeme jim sdílet fotografie ze školky, když potřebujeme předat nějakou informaci, stačí napsat příspěvek a vybrat, kdo tuto zprávu dostane. Ušetří nám to tak spoustu práce, když nemusíme informovat každého rodiče zvlášť. Co si ovšem nemůžeme vynachválit, je přehledná docházka. Sama nám ukáže počet přítomných, či omluvených dětí nebo naopak upozorní na to, kdo jde po obědě. Za naši školku aplikaci velmi doporučujeme a team lidí, kteří ji vytvořili, jsou profesionálové v tom, co dělají. Na každý náš dotaz obratem reagují a vždy jsou nám nápomocní.

Dominika Hájková
zástupce ředitele
Pan Jimmy

Dobrý den, s Twigsee je to zatím dobré. Podařilo se nám vytvořit třídy a nahrát jména studentů. Jména učitelů již byla sdílena a věříme, že do příštího týdne by mohlo jít o něco jiného.

Pan Jimmy
Greenwood Groove Academy

Máte již účet?Přihlásit se

Kontakt

povinná pole *