Vyzkoušet
Vše 2021 2020
Aby mohli učitelé učit, ne se topit v papírech

19. 11. 2021 | Reporter premium

Vaše aplikace se jmenuje Twigsee. Co ten název znamená? Příběh s názvem je komplikovaný. Hledali jsme jméno, které by bylo univerzální jak v cizině, tak i u nás. Twig znamená větev, větvička a my jsme se vnímali jako taková větev, most mezi rodičem a učitelem. See je vidět, protože díky naší aplikaci rodič zaprvé vidí na děti a zároveň ředitelka vidí do své instituce. Zároveň twig znamená i ratolest, ve smyslu větvičky na Vánoce, což nám přišlo vtipné. Jak vás vůbec napadlo aplikaci vytvořit? Bylo to v době, kdy můj syn začal chodit do školky. Trávil tam několik hodin denně a já jsem přitom nevěděla vůbec nic o tom, co se tam děje. Samozřejmě, dostala jsem roční rámcový plán a jednou za měsíc milion fotek na webovém albu. Ale když jsem se Filípka zeptala „Co jste dělali ve školce?“, většinou řekl, že neví, nebo že nic. Klasika. Mě to začalo štvát víc a víc, ale vůbec jsem si nemyslela, že bych se zrovna já pustila do vývoje nějaké aplikace. Říkala jsem si, že jen školce doporučím nějakou apku, kterou začnou používat, a bude to super. Jenže jsem zjistila, že nic takto komplexního neexistuje. Rozhodila jsem sítě mezi kamarádky i další rodiče a zjistila jsem, že je to celorepublikový, vlastně i celosvětový problém. Každého rodiče zajímá, co se děje s jeho dětmi. A zároveň papírování je přežitek. Na jaké další problémy jste ve školkách narazila? Na jedné straně to byla komunikace. Když to zjednoduším, osobně jsem měla chaos především v tom, co kdy máme donést, kde máme být, abych nezapomněla, že je logopedie přesunutá ze tří hodin na dvě a jestli jede Filípek na výlet, nebo ne. Dále pak i další organizační věci, jako co kdy zaplatit a jak na něco důležitého nezapomenout. Organizačních záležitostí bylo hodně a já někdy třeba i věděla, že je druhý den karneval, ale když jsem potřebovala víc detailů, nevěděla jsem, kde je hledat. Říkala jsem si: Přišlo mi to na mail? Od koho? Od hospodářky? Jak se jmenuje? Nebo SMSkou? Nebo mi to říkala učitelka ve dveřích? Nebo to bylo na nástěnce? A to se mi dělo pořád. Jindy zas paní učitelka řekla něco ve dveřích manželovi, když syna vyzvedával, on jí to odkýval, ale pak na to zapomněl. Nejvíc mě pobavilo, že ty vůbec nejdůležitější informace vždy vyvěšovali na vstupní dveře, protože tam prý nejdou přehlédnout. Až na to, že pokud jste byli týden na dovolené nebo nemocní, tak jste vstupní dveře celý týden nepotkali.

Celý článek
Startupová ultra-mega jízda Vandy Seidelové z Twigsee

11. 11. 2021 | Freelo Blog

Vanda Horáčková Seidelová je byznysmenka, zakladatelka portálu pro rodiče Mom4moms.cz a komunikační aplikace pro školky Twigsee. Tým Twigsee digitalizuje zastaralou manuální administrativu a chystá se na expanzi do zahraničí. Twigsee je nástroj, který usnadňuje školkám komunikaci s rodiči, administrativu a posouvá práci učitelek do 21. století. Vanda je nadšená do fotbalu a na jaře si splnila sen, když složila pilotní zkoušky na malé letadlo. Koníčky a rodina jí pomohly se dostat přes nejtěžší životní období. Poslechni si, jaké překážky na cestě za úspěchem jí „připravil Bůh“, jak říká Vanda. "Role učitelky je velmi důležitá a pedagogika je to, čemu se má věnovat. Chceme uvolnit ruce učitelům, aby se mohli věnovat dětem a ředitelům, aby budovali instituci. Legislativu a administrativu mohou ve školkách nechat dělat systém."

Celý článek
Buďte v obraze v inovacích s Michaelou Lhotkovou a Vandou Horáčkovou Seidelovou

21. 10. 2021 | csob.cz

Vanda Seidelová v podcastu ČSOB - Buďte v obraze. Inovační čtvrtek Michaely Lhotkové s Vandou Horáčkovou Seidelovou o inovacích a digitalizaci, mentoringu, budování firemní kultury či startupovém světě.

Celý článek
Startup Alert

13. 09. 2021 | Budapest Letters

Upozornění na spuštění Tento týden upozorňujeme na Twigsee, které je boží pomocí pro všechny rodiče s dětmi v mateřských školách. Samozřejmě mohu mluvit pouze o svých zkušenostech s rakouskými a maďarskými jeslemi/školkami, ale na jejich základě Twigsee vstupuje na trh, který je nastaven na digitální narušení. Vše je papírové, zastaralé a pomalé. Sledování plateb, událostí a důležitých záležitostí nebo jen udržování kontaktu s pedagogy je utrpením. Přinejmenším pohlednice ze sedmdesátých let minulého století. Ale přichází Twigsee, startup pražské podnikatelky Vandy Seidelové, který v podstatě řeší všechny hlavní problémy, které rodiče mohou mít: Zápis do školy, Školné a stravné, oznámení o absenci a událostech, okamžitá komunikace s rodiči atd. Aplikace je již dostupná v 6 jazycích, ale s čerstvým financováním chce paní Seidelová a Twigsee narušit střední a východní Evropu, Jižní Ameriku a Afriku, tedy regiony, které jsou na tom s digitalizací předškolního vzdělávání podobně, tj. nízká až nulová, která je 😄.

Celý článek
Nelíbila se jí komunikace mezi rodiči a učiteli. A tak vymyslela "školku do kapsy". (ROZHOVOR).

10. 09. 2021 | strartitup.sk

Přestože Vanda poslala svého syna do soukromé školky, vyskytlo se několik problémů. Největší z nich byla skutečnost, že učitelé trávili spoustu času zbytečným papírováním. Mladý Čech se rozhodl tento problém vyřešit. Její aplikaci nyní používají stovky mateřských škol a brzy dorazí i na Slovensko. Žijeme v době, kdy můžeme většinu problémů řešit přes mobil a internet. Přesto mnoho institucí používá tradiční papírové formuláře a dokumenty, které zabírají mnoho času, práce a zbytečně zatěžují životní prostředí. Například školy a školky pracují s tradičními papíry. Přestože řada z nich přešla během pandemie na EduPage, stále používají třídní knihy a vyžadují od žáků tradiční papírové omluvenky nebo žákovské knížky. V důsledku toho se učitelé o něco méně věnují svým žákům. To se nelíbilo Vandě Seidelové, mladé Češce, která se rozhodla s tím něco udělat.

Celý článek
Za modernější školky. Jinej fond investuje do aplikace Twigsee 13 milionů

08. 09. 2021 | Forbes.cz

Jinej fond investora Jiřího Hlavenky a podnikatele Jana Slámy investuje 13 milionů korun do aplikace Twigsee, která se zaměřuje na modernizaci a digitalizaci školek. V rámci aktuálního investorského kola aplikace celkem vybrala už více než 21 milionů. Informoval o tom dnes server CzechCunch. Twigsee založila Veronika Siedelová, když viděla, jak zastarale funguje školka, kam chodil její syn. Rodiče pomocí aplikace mohou vyplňovat omluvenky, objednávat obědy nebo platit školkovné, vychovatelky pak rodičům posílají třeba aktuální fotografie dětí. Twigsee zároveň kompletně digitalizuje a tím i zjednodušuje administrativu. Hlavenka ve fondu vlastní 70 procent, zbývajících 30 procent patří Slámovi. Podle Siedelové investice pomůže platformě, která funguje kompletně online a má 7 jazykových mutací, s expanzí do zahraničí. Zatím je většina ze tří stovek školek, které Twigsee používají, česká.

Celý článek

Co říkají školky,
které používají Twigsee?

Kristýna Petráčková

Twigsee mi každodenně usnadňuje řízení školky a s tím spojenou administrativu, které je požehnaně. Snadno jsem zaučila všechny naše pedagogy, kteří si jí spolu s rodiči užívají na maximum. Team Twigsee je pohotový, a reagují na všechny naše podněty. Děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených školek a škol! :)

Kristýna Petráčková
Ředitelka
Linda Janichová

Aplikaci Twigsee používáme v našich Foxíkových školkách a jeslích již více než rok. Prostřednictvím aplikace sdělujeme rodičům důležité informace. Sdílíme fotky dětí z každodenních činností, využíváme ankety, na které nám rodiče reagují rychleji než při osobním kontaktu. Máme přehled o tom, kolik nám v daný den přijde dětí a můžeme tak plánovat i upravovat program dne. Rodičům se na aplikaci líbí zejména to, že mají okamžité informace o dění ve školce/jeslích, vidí spousty fotek a mohou své dítě během pár kliknutí omluvit na dobu, na kterou potřebují. Aplikace Twigsee reaguje na potřeby našich školek a jeslí, její ovládání je pro učitele, chůvy i rodiče rychlé a snadné. S aplikací Twigsee jdeme zkrátka s dobou.

Linda Janichová
Ředitelka
Zuzana Vacíková

Twigsee nás zaujala hned od prezentace díky nabízenému rozsahu funkcí. Nešlo o systém, který by nám řešil jen docházku nebo jen matriku. Nabízel nám možnost mít tzv. vše pod jednou střechou. Jako třešnička na dortu je možnost zasílat rodičům příspěvky o tom, jak se jejich děti ve školce ten den mají. Aplikaci si rodiče oblíbili velice rychle. U pedagogů z počátku převažovala spíše obava, zda jim tím vedení školky nechce přidávat opět práci navíc. Brzy ale zjistili, že psaní příspěvků rodičům jim dělá radost a také konečně mají přehled o docházce dětí aktuálně na každý den. Twigsee zvládá snad celou agendu potřebnou ve školce kromě účetnictví. Lesní mateřská škola skřítka Pohádky, z.s., Zvole

Zuzana Vacíková
zástupce ředitele
Michelle Specht

Skvělá zákaznická podpora! Jakémukoli problému se dostane okamžité pozornosti a také obchodní zástupci jsou velmi ochotní pomoci.

Michelle Specht
ředitelka
Helena Zdrubecká

S aplikací Twigsee začínáme, oslovila mě nabídka. Především časová úspora. Mohu využít čas smysluplněji než je administrativa a to směrem k dětem. Cením si profesionality týmu. Pan Med nám kvalitně zdůvodnil veškeré naše dotazy. Nadchla mě forma zápisu nových dětí, docházky a hlavně spojení učitelek s rodiči, které nenaruší přímou práci s dětmi. Před uzavřením smlouvy jsme si porovnaly nabídku obdobných aplikací a došly jsme k názoru, že aplikace Twigsee poskytuje nejkomplexnější nabídku služeb pro potřeby mateřské školy.

Helena Zdrubecká
ředitelka
Jan Vodrážka

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale fungujeme druhým rokem, máme přes spoustu reakcí od rodičů a doslova všechny jsou pozitivní. Navíc si rodiče začali konečně uvědomovat, co pro ně naši učitelé dělají a nejen, že je méně zatěžují všemožnými požadavky, sami nám dokonce nabízejí pomoc, vozí hračky, firemní dárečky nebo medy z Moravy. Jsme nadšení a objednáváme Twigsee i pro naši druhou pobočku v Průhonicích.

Jan Vodrážka
ředitel
Michaela Možiešíková

Konečně jsme zrušili podpisové archy pro všechny přihlášky, galerii na Rajčeti i zapomínání rodičů na program školky. Rodiče navíc vědí, co se ve školce děje a jsou tak mnohem šťastnější a klidnější, nám odpadlo neustále vysvětlování a opakování stejných věcí. Děkujeme.

Michaela Možiešíková
zástupce ředitele
Zuzana Černá

Úžasná aplikace, která od začátku školního roku (kdy jsme ji začali nově používat) zrychlila, zpřehlednila a zkvalitnila komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Navíc neuvěřitelně usnadňuje práci veškerému personálu. Nadšení z aplikace panuje i na straně rodičů.

Zuzana Černá
zástupkyně ředitelky
Lucie England

Twigsee si nás získalo od prvních okamžiků, kdy jsme s ním začali pracovat. Umožní Vám vést si vše o školce přehledně, na jednom místě. Twigsee budete milovat, protože Vám usnadní administraci, zrychlí a zefektivni komunikaci s rodiči a vzbudí nadšeni jak u Vašich pedagogů, tak u Vašich rodičů! Velmi si také cením skvělé podpory ze strany týmu Twigsee, který je vždy připraven řešit naše dotazy, přání i požadavky. Zkrátka Twigsee mohu bez váhání a výhrad jedině doporučit.

Lucie England
Ředitelka
Tereza Dvořáková

Twigsee je skvělá inovativní aplikace, jak pro mě, jakožto ředitelku, tak i jako matku. Konečně aplikace, která všem ulehčí práci s administrativou ohledně MŠMT, tak i MPSV a navíc velice přehledně a intuitivně. Komunikace s Twigsee týmem je naprosto bezkonkurenční, všechny dotazy ohledně aplikace a jejích funkcí mi vždy ochotně vysvětlili, kdykoli jsem potřebovala. Jako matka oceňuji přehledné informace týkající se mého dítěte, každý den, tak mám přehled o jeho aktivitách a důležitých informacích ve školce ze stran učitelů i vedení. Aplikaci určitě doporučuji všem ředitelům i rodičům!

Tereza Dvořáková
ředitelka
Dominika Hájková

Aplikaci Twigsee používá školka Malvína už více než rok. Je nám velkým pomocníkem. Díky profilům dětí máme přehledný seznam o všech důležitých informacích, které se jich týkají. Komunikace s rodiči je vlivem Twigsee o dost jednodušší. Můžeme jim sdílet fotografie ze školky, když potřebujeme předat nějakou informaci, stačí napsat příspěvek a vybrat, kdo tuto zprávu dostane. Ušetří nám to tak spoustu práce, když nemusíme informovat každého rodiče zvlášť. Co si ovšem nemůžeme vynachválit, je přehledná docházka. Sama nám ukáže počet přítomných, či omluvených dětí nebo naopak upozorní na to, kdo jde po obědě. Za naši školku aplikaci velmi doporučujeme a team lidí, kteří ji vytvořili, jsou profesionálové v tom, co dělají. Na každý náš dotaz obratem reagují a vždy jsou nám nápomocní.

Dominika Hájková
zástupce ředitele

Máte již účet?Přihlásit se

Osobní

Kontakt

Promo kód

povinná pole *