Objednat
Vše 2021 2020
Startup Alert

13. 09. 2021 | Budapest Letters

Upozornění na spuštění Tento týden upozorňujeme na Twigsee, které je boží pomocí pro všechny rodiče s dětmi v mateřských školách. Samozřejmě mohu mluvit pouze o svých zkušenostech s rakouskými a maďarskými jeslemi/školkami, ale na jejich základě Twigsee vstupuje na trh, který je nastaven na digitální narušení. Vše je papírové, zastaralé a pomalé. Sledování plateb, událostí a důležitých záležitostí nebo jen udržování kontaktu s pedagogy je utrpením. Přinejmenším pohlednice ze sedmdesátých let minulého století. Ale přichází Twigsee, startup pražské podnikatelky Vandy Seidelové, který v podstatě řeší všechny hlavní problémy, které rodiče mohou mít: Zápis do školy, Školné a stravné, oznámení o absenci a událostech, okamžitá komunikace s rodiči atd. Aplikace je již dostupná v 6 jazycích, ale s čerstvým financováním chce paní Seidelová a Twigsee narušit střední a východní Evropu, Jižní Ameriku a Afriku, tedy regiony, které jsou na tom s digitalizací předškolního vzdělávání podobně, tj. nízká až nulová, která je 😄.

Celý článek
Nelíbila se jí komunikace mezi rodiči a učiteli. A tak vymyslela "školku do kapsy". (ROZHOVOR).

10. 09. 2021 | strartitup.sk

Přestože Vanda poslala svého syna do soukromé školky, vyskytlo se několik problémů. Největší z nich byla skutečnost, že učitelé trávili spoustu času zbytečným papírováním. Mladý Čech se rozhodl tento problém vyřešit. Její aplikaci nyní používají stovky mateřských škol a brzy dorazí i na Slovensko. Žijeme v době, kdy můžeme většinu problémů řešit přes mobil a internet. Přesto mnoho institucí používá tradiční papírové formuláře a dokumenty, které zabírají mnoho času, práce a zbytečně zatěžují životní prostředí. Například školy a školky pracují s tradičními papíry. Přestože řada z nich přešla během pandemie na EduPage, stále používají třídní knihy a vyžadují od žáků tradiční papírové omluvenky nebo žákovské knížky. V důsledku toho se učitelé o něco méně věnují svým žákům. To se nelíbilo Vandě Seidelové, mladé Češce, která se rozhodla s tím něco udělat.

Celý článek
Za modernější školky. Jinej fond investuje do aplikace Twigsee 13 milionů

08. 09. 2021 | Forbes.cz

Jinej fond investora Jiřího Hlavenky a podnikatele Jana Slámy investuje 13 milionů korun do aplikace Twigsee, která se zaměřuje na modernizaci a digitalizaci školek. V rámci aktuálního investorského kola aplikace celkem vybrala už více než 21 milionů. Informoval o tom dnes server CzechCunch. Twigsee založila Veronika Siedelová, když viděla, jak zastarale funguje školka, kam chodil její syn. Rodiče pomocí aplikace mohou vyplňovat omluvenky, objednávat obědy nebo platit školkovné, vychovatelky pak rodičům posílají třeba aktuální fotografie dětí. Twigsee zároveň kompletně digitalizuje a tím i zjednodušuje administrativu. Hlavenka ve fondu vlastní 70 procent, zbývajících 30 procent patří Slámovi. Podle Siedelové investice pomůže platformě, která funguje kompletně online a má 7 jazykových mutací, s expanzí do zahraničí. Zatím je většina ze tří stovek školek, které Twigsee používají, česká.

Celý článek
Digitální revoluce ve školkách nabírá na tempu. Hlavenka a Sláma investují miliony korun do Twigsee

08. 09. 2021 | czechcrunch.cz

When Vanda Seidelová put her son Filípek in kindergarten two years ago, she discovered that the kindergarten was functioning in the same way as it had thirty years ago. Classrooms, attendance records, physical bulletin boards and lots of paperwork. So she started to create an app called Twigsee to prepare everything for the 21st century. And now she's taking on new investment and preparing to expand globally. Thirteen million crowns are being sent to Twigsee by Jinej fond, which is 70% owned by Brno investor and South Moravian councillor Jiří Hlavenka and 30% by entrepreneur Jan Sláma. All parties involved have exclusively confirmed this to CzechCrunch. The current investor round is referred to as an early seed, and Twigsee has already received over CZK 21 million in total.

Celý článek
Jak na administrativu mateřských škol? Se šikovnou aplikací.

24. 08. 2021 | Microsoft

Cedule na dveřích? Newsletter, e-mail od učitelky, webová stránka nebo nástěnka v šatně? Kde se dočíst vše potřebné o provozu mateřské školy a hlavně včas, aby se nic nepromeškalo? Problém většiny rodičů školkových dětí řeší aplikace Twigsee. Slučuje komunikační kanály, aby rodiče nemuseli dohledávat potřebné informace na několika místech a také se díky aplikaci dozvídají, jakými činnostmi a tématy se jejich děti ve školce právě zabývají. Twigsee je navíc výkonným pomocníkem pro samotné školky. Automatizuje velkou část administrativy a šetří tak učitelkám i vedení školek stovky hodin ročně.

Celý článek
Zle sa jej komunikovalo so škôlkou, tak to zmenila. Mladá Češka mieri aj na Slovensko.

08. 07. 2021 | Forbes.sk

V České republice již tento systém využívají stovky státních i soukromých školek, ale platforma již byla testována v pilotním provozu na Slovensku a od nového školního roku 2021/2022 bude na Slovensku spuštěna "naostro". Vanda Seidelová zároveň pracuje na tom, aby Twigsee prorazilo na širší mezinárodní scéně, a pro projekt již získala významné české investory. Co ji vedlo k vytvoření tohoto projektu a jak to celé funguje?

Celý článek

Co říkají školky,
které používají Twigsee?

Kristýna Petráčková

Twigsee mi každodenně usnadňuje řízení školky a s tím spojenou administrativu, které je požehnaně. Snadno jsem zaučila všechny naše pedagogy, kteří si jí spolu s rodiči užívají na maximum. Team Twigsee je pohotový, a reagují na všechny naše podněty. Děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených školek a škol! :)

Kristýna Petráčková
Ředitelka
Linda Janichová

Aplikaci Twigsee používáme v našich Foxíkových školkách a jeslích již více než rok. Prostřednictvím aplikace sdělujeme rodičům důležité informace. Sdílíme fotky dětí z každodenních činností, využíváme ankety, na které nám rodiče reagují rychleji než při osobním kontaktu. Máme přehled o tom, kolik nám v daný den přijde dětí a můžeme tak plánovat i upravovat program dne. Rodičům se na aplikaci líbí zejména to, že mají okamžité informace o dění ve školce/jeslích, vidí spousty fotek a mohou své dítě během pár kliknutí omluvit na dobu, na kterou potřebují. Aplikace Twigsee reaguje na potřeby našich školek a jeslí, její ovládání je pro učitele, chůvy i rodiče rychlé a snadné. S aplikací Twigsee jdeme zkrátka s dobou.

Linda Janichová
Ředitelka
Zuzana Vacíková

Twigsee nás zaujala hned od prezentace díky nabízenému rozsahu funkcí. Nešlo o systém, který by nám řešil jen docházku nebo jen matriku. Nabízel nám možnost mít tzv. vše pod jednou střechou. Jako třešnička na dortu je možnost zasílat rodičům příspěvky o tom, jak se jejich děti ve školce ten den mají. Aplikaci si rodiče oblíbili velice rychle. U pedagogů z počátku převažovala spíše obava, zda jim tím vedení školky nechce přidávat opět práci navíc. Brzy ale zjistili, že psaní příspěvků rodičům jim dělá radost a také konečně mají přehled o docházce dětí aktuálně na každý den. Twigsee zvládá snad celou agendu potřebnou ve školce kromě účetnictví. Lesní mateřská škola skřítka Pohádky, z.s., Zvole

Zuzana Vacíková
zástupce ředitele
Michelle Specht

Skvělá zákaznická podpora! Jakémukoli problému se dostane okamžité pozornosti a také obchodní zástupci jsou velmi ochotní pomoci.

Michelle Specht
ředitelka
Helena Zdrubecká

S aplikací Twigsee začínáme, oslovila mě nabídka. Především časová úspora. Mohu využít čas smysluplněji než je administrativa a to směrem k dětem. Cením si profesionality týmu. Pan Med nám kvalitně zdůvodnil veškeré naše dotazy. Nadchla mě forma zápisu nových dětí, docházky a hlavně spojení učitelek s rodiči, které nenaruší přímou práci s dětmi. Před uzavřením smlouvy jsme si porovnaly nabídku obdobných aplikací a došly jsme k názoru, že aplikace Twigsee poskytuje nejkomplexnější nabídku služeb pro potřeby mateřské školy.

Helena Zdrubecká
ředitelka
Jan Vodrážka

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale fungujeme druhým rokem, máme přes spoustu reakcí od rodičů a doslova všechny jsou pozitivní. Navíc si rodiče začali konečně uvědomovat, co pro ně naši učitelé dělají a nejen, že je méně zatěžují všemožnými požadavky, sami nám dokonce nabízejí pomoc, vozí hračky, firemní dárečky nebo medy z Moravy. Jsme nadšení a objednáváme Twigsee i pro naši druhou pobočku v Průhonicích.

Jan Vodrážka
ředitel
Michaela Možiešíková

Konečně jsme zrušili podpisové archy pro všechny přihlášky, galerii na Rajčeti i zapomínání rodičů na program školky. Rodiče navíc vědí, co se ve školce děje a jsou tak mnohem šťastnější a klidnější, nám odpadlo neustále vysvětlování a opakování stejných věcí. Děkujeme.

Michaela Možiešíková
zástupce ředitele
Zuzana Černá

Úžasná aplikace, která od začátku školního roku (kdy jsme ji začali nově používat) zrychlila, zpřehlednila a zkvalitnila komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Navíc neuvěřitelně usnadňuje práci veškerému personálu. Nadšení z aplikace panuje i na straně rodičů.

Zuzana Černá
zástupkyně ředitelky
Lucie England

Twigsee si nás získalo od prvních okamžiků, kdy jsme s ním začali pracovat. Umožní Vám vést si vše o školce přehledně, na jednom místě. Twigsee budete milovat, protože Vám usnadní administraci, zrychlí a zefektivni komunikaci s rodiči a vzbudí nadšeni jak u Vašich pedagogů, tak u Vašich rodičů! Velmi si také cením skvělé podpory ze strany týmu Twigsee, který je vždy připraven řešit naše dotazy, přání i požadavky. Zkrátka Twigsee mohu bez váhání a výhrad jedině doporučit.

Lucie England
Ředitelka
Tereza Dvořáková

Twigsee je skvělá inovativní aplikace, jak pro mě, jakožto ředitelku, tak i jako matku. Konečně aplikace, která všem ulehčí práci s administrativou ohledně MŠMT, tak i MPSV a navíc velice přehledně a intuitivně. Komunikace s Twigsee týmem je naprosto bezkonkurenční, všechny dotazy ohledně aplikace a jejích funkcí mi vždy ochotně vysvětlili, kdykoli jsem potřebovala. Jako matka oceňuji přehledné informace týkající se mého dítěte, každý den, tak mám přehled o jeho aktivitách a důležitých informacích ve školce ze stran učitelů i vedení. Aplikaci určitě doporučuji všem ředitelům i rodičům!

Tereza Dvořáková
ředitelka
Dominika Hájková

Aplikaci Twigsee používá školka Malvína už více než rok. Je nám velkým pomocníkem. Díky profilům dětí máme přehledný seznam o všech důležitých informacích, které se jich týkají. Komunikace s rodiči je vlivem Twigsee o dost jednodušší. Můžeme jim sdílet fotografie ze školky, když potřebujeme předat nějakou informaci, stačí napsat příspěvek a vybrat, kdo tuto zprávu dostane. Ušetří nám to tak spoustu práce, když nemusíme informovat každého rodiče zvlášť. Co si ovšem nemůžeme vynachválit, je přehledná docházka. Sama nám ukáže počet přítomných, či omluvených dětí nebo naopak upozorní na to, kdo jde po obědě. Za naši školku aplikaci velmi doporučujeme a team lidí, kteří ji vytvořili, jsou profesionálové v tom, co dělají. Na každý náš dotaz obratem reagují a vždy jsou nám nápomocní.

Dominika Hájková
zástupce ředitele

Pokud máte zájem o aplikaci Twigsee, ať už jste zaměstnancem nebo vedením školky, nebo rodičem dítěte navštěvujícího mateřskou školu, vyplňte zde své kontaktní údaje. My se vám obratem ozveme a společně se domluvíme na možnostech dalšího postupu.

Vyzkoušejte si Twigsee na 14 dní zcela zdarma. Vyplňte pár základních údajů, nastavte si heslo a za pár minut je vám systém plně k dispozici.

* pole jsou povinná

Aplikace vám může pomoci s:

Twigsee Blog > Napsali o nás >

Nevíte si rady?

Napište nám: [email protected].

Jste rodič ze školky,
která již Twigsee používá
nebo používat začíná?

Přihlášení pro rodiče