Chci konzultaci

Léto ve školce:
Tipy na hravé aktivity

 
Užijte si léto ve školce naplno! Máme pro vás 15 tipů na kreativní, senzorické i pohybové aktivity, se kterými se nikdo nebude nudit.

Je tu léto a s ním prázdninový provoz. Hezké počasí přímo vybízí k tomu, abyste trávili co nejvíc času venku. Na školní zahradě si navíc můžete troufnout i na aktivity, které by ve třídě nadělaly moc nepořádku. Přesně takové pro vás dnes máme.

letní vodní hrátky ve školce

Zahradní aktivity

Kartonová omalovánka

Líbí se vám velkoformátové kooperativní omalovánky? Připravte si vlastní. Na plot školní zahrady připevněte velký karton a černým fixem na něj nakreslete obrázky. Rozdejte dětem pastelky a nechte je vybarvovat.
 

Chodníkové barvy

Vyzkoušejte obměnu klasického kreslení křídou na chodník. Vyrobte si tekuté, křídové barvy! Do nádobky dejte 1 díl kukuřičného škrobu a 1 díl vody. Dobře vymíchejte metličkou, až je konzistence hladká a tekutá. Hmotu obarvěte potravinářským barvivem. Připravte si nádobky se všemi barvami duhy, vezměte štětce a pusťte se do malování.


Další letní inspiraci najdete také v článku
7 aktivit pro zábavné léto ve školce.


Prázdniny u moře

Barevný písek

Užijte si zábavné letní smyslohraní s barevným pískem. Do kbelíku nasypte světlý písek, přilijte vodu a promíchejte, aby byl písek vlhký. Přidejte větší množství potravinářského barviva a míchejte, až se barva rovnoměrně rozptýlí. Vlhký, obarvený písek rozprostřete na kus látky a nechte proschnout na slunci.
 

Sádrové odlitky z pískoviště

Když nemůžete s dětmi na pláž, musí pláž za vámi. V pískovišti vykopejte jamku a podle libosti ji vyložte kamínky, mušličkami, skleněnkami a dalším drobným materiálem. V nádobce smíchejte sádru s vodou v poměru uvedeném na obalu. Řídkou sádru pomalu nalijte do jamky. Nechte uschnout a potom odlitek opatrně vyjměte. Oprašte přebytečný písek a nechte doschnout do druhého dne.
 

Aktivity na téma moře a pláž

  • Malování bublinami
  • Senzorický box s pískem, mušlemi a slanou vodou
  • Modelování korálového útesu z plastelíny a chlupatých drátků

Spoustu dalších nápadů na smyslohraní najdete v článku
Proč do dětských her zapojit všechny smysly.


Indiánské léto

Totem

Na barevné papíry černým fixem nakreslete různé zvířecí oči, uši, čenichy, tlamy, zobáky, tlapy a křídla. Dílky vystřihněte, poskládejte z nich zvířecí obličeje a nalepte je na barevné papíry velikosti A4. Jednotlivé díly totemu pak připevněte na zeď tak, aby tvořily sloup.
 

Lapač snů

Papírový talíř nabarvěte. Vystřihněte jeho střed a po vnitřním obvodu udělejte dírky. Dírkami protáhněte provázek a vytvořte pavučinu. Lapač snů dozdobte šňůrkami s korálky a peříčky.

Indiánské aktivity

  • Stavba týpí
  • Stříhání peříček na indiánskou čelenku
  • Šamanský tanec na přivolání deště
  • Lov bizonů (hod šiškou na obrázek bizona)
  • Slalom s koníkem na tyči
 
 


Ozdobte se náhrdelníky z bezových korálků. Návod najdete v článku
Den matek: Tipy na dárky pro maminky.


Ať je léto ve vaší školce plné smíchu a prázdninové pohody!
 
 

25. 6. 2024 | Martina Zatloukalová

Zajímá vás oblast vzdělávání?

Přihlašte se k odběru novinek a článků z oblasti vzdělávání se zaměřením pro:

Doporučujeme

 <strong>Jak ve školce rozvíjet socioemoční dovednosti dětí</strong>
 Jak ve školce rozvíjet socioemoční dovednosti dětí

18. 05. 2023 | Martina Zatloukalová

Školková léta posunou děti v oblasti socioemočního vývoje pořádný kus dopředu. Jak tuhle proměnu podpořit? Detail článku »

<strong>Lateralita předškolních dětí: <br/>pravák nebo levák?</strong>
Lateralita předškolních dětí:
pravák nebo levák?

12. 09. 2022 | Lucie Hromádková

Kdy by mělo být jasné, zda je dítě pravák nebo levák? Jak se lateralita u dětí vyvíjí, jak ji v předškolním věku trénovat a proč? Detail článku »

<strong>Den Země ve školce: Tvoření z odpadního materiálu</strong>
Den Země ve školce: Tvoření z odpadního materiálu

09. 04. 2024 | Martina Zatloukalová

Blíží se Den Země a to je skvělá příležitost nadchnout děti pro myšlenku upcyklace. Přinášíme 9 kreativních nápadů, jak ve školce využít odpad a vdechnout mu druhý život. Detail článku »

Co říkají školky,
které používají Twigsee?

Kristýna Petráčková

Twigsee mi každodenně usnadňuje řízení školky a s tím spojenou administrativu, které je požehnaně. Snadno jsem zaučila všechny naše pedagogy, kteří si jí spolu s rodiči užívají na maximum. Team Twigsee je pohotový, a reagují na všechny naše podněty. Děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených školek a škol! :)

Kristýna Petráčková
Ředitelka
Linda Janichová

Aplikaci Twigsee používáme v našich Foxíkových školkách a jeslích již více než rok. Prostřednictvím aplikace sdělujeme rodičům důležité informace. Sdílíme fotky dětí z každodenních činností, využíváme ankety, na které nám rodiče reagují rychleji než při osobním kontaktu. Máme přehled o tom, kolik nám v daný den přijde dětí a můžeme tak plánovat i upravovat program dne. Rodičům se na aplikaci líbí zejména to, že mají okamžité informace o dění ve školce/jeslích, vidí spousty fotek a mohou své dítě během pár kliknutí omluvit na dobu, na kterou potřebují. Aplikace Twigsee reaguje na potřeby našich školek a jeslí, její ovládání je pro učitele, chůvy i rodiče rychlé a snadné. S aplikací Twigsee jdeme zkrátka s dobou.

Linda Janichová
Ředitelka
Zuzana Vacíková

Twigsee nás zaujala hned od prezentace díky nabízenému rozsahu funkcí. Nešlo o systém, který by nám řešil jen docházku nebo jen matriku. Nabízel nám možnost mít tzv. vše pod jednou střechou. Jako třešnička na dortu je možnost zasílat rodičům příspěvky o tom, jak se jejich děti ve školce ten den mají. Aplikaci si rodiče oblíbili velice rychle. U pedagogů z počátku převažovala spíše obava, zda jim tím vedení školky nechce přidávat opět práci navíc. Brzy ale zjistili, že psaní příspěvků rodičům jim dělá radost a také konečně mají přehled o docházce dětí aktuálně na každý den. Twigsee zvládá snad celou agendu potřebnou ve školce kromě účetnictví.Lesní mateřská škola skřítka Pohádky, z.s., Zvole

Zuzana Vacíková
zástupce ředitele
Michelle Specht

Skvělá zákaznická podpora! Jakémukoli problému se dostane okamžité pozornosti a také obchodní zástupci jsou velmi ochotní pomoci.

Michelle Specht
ředitelka
Helena Zdrubecká

S aplikací Twigsee začínáme, oslovila mě nabídka. Především časová úspora. Mohu využít čas smysluplněji než je administrativa a to směrem k dětem. Cením si profesionality týmu. Pan Med nám kvalitně zdůvodnil veškeré naše dotazy. Nadchla mě forma zápisu nových dětí, docházky a hlavně spojení učitelek s rodiči, které nenaruší přímou práci s dětmi. Před uzavřením smlouvy jsme si porovnaly nabídku obdobných aplikací a došly jsme k názoru, že aplikace Twigsee poskytuje nejkomplexnější nabídku služeb pro potřeby mateřské školy.

Helena Zdrubecká
ředitelka
Jan Vodrážka

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale fungujeme druhým rokem, máme přes spoustu reakcí od rodičů a doslova všechny jsou pozitivní. Navíc si rodiče začali konečně uvědomovat, co pro ně naši učitelé dělají a nejen, že je méně zatěžují všemožnými požadavky, sami nám dokonce nabízejí pomoc, vozí hračky, firemní dárečky nebo medy z Moravy. Jsme nadšení a objednáváme Twigsee i pro naši druhou pobočku v Průhonicích.

Jan Vodrážka
ředitel
Michaela Možiešíková

Konečně jsme zrušili podpisové archy pro všechny přihlášky, galerii na Rajčeti i zapomínání rodičů na program školky. Rodiče navíc vědí, co se ve školce děje a jsou tak mnohem šťastnější a klidnější, nám odpadlo neustále vysvětlování a opakování stejných věcí. Děkujeme.

Michaela Možiešíková
zástupce ředitele
Zuzana Černá

Úžasná aplikace, která od začátku školního roku (kdy jsme ji začali nově používat) zrychlila, zpřehlednila a zkvalitnila komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Navíc neuvěřitelně usnadňuje práci veškerému personálu. Nadšení z aplikace panuje i na straně rodičů.

Zuzana Černá
zástupkyně ředitelky
Lucie England

Twigsee si nás získalo od prvních okamžiků, kdy jsme s ním začali pracovat. Umožní Vám vést si vše o školce přehledně, na jednom místě. Twigsee budete milovat, protože Vám usnadní administraci, zrychlí a zefektivni komunikaci s rodiči a vzbudí nadšeni jak u Vašich pedagogů, tak u Vašich rodičů! Velmi si také cením skvělé podpory ze strany týmu Twigsee, který je vždy připraven řešit naše dotazy, přání i požadavky. Zkrátka Twigsee mohu bez váhání a výhrad jedině doporučit.

Lucie England
Ředitelka
Tereza Dvořáková

Twigsee je skvělá inovativní aplikace, jak pro mě, jakožto ředitelku, tak i jako matku. Konečně aplikace, která všem ulehčí práci s administrativou ohledně MŠMT, tak i MPSV a navíc velice přehledně a intuitivně. Komunikace s Twigsee týmem je naprosto bezkonkurenční, všechny dotazy ohledně aplikace a jejích funkcí mi vždy ochotně vysvětlili, kdykoli jsem potřebovala. Jako matka oceňuji přehledné informace týkající se mého dítěte, každý den, tak mám přehled o jeho aktivitách a důležitých informacích ve školce ze stran učitelů i vedení. Aplikaci určitě doporučuji všem ředitelům i rodičům!

Tereza Dvořáková
ředitelka
Dominika Hájková

Aplikaci Twigsee používá školka Malvína už více než rok. Je nám velkým pomocníkem. Díky profilům dětí máme přehledný seznam o všech důležitých informacích, které se jich týkají. Komunikace s rodiči je vlivem Twigsee o dost jednodušší. Můžeme jim sdílet fotografie ze školky, když potřebujeme předat nějakou informaci, stačí napsat příspěvek a vybrat, kdo tuto zprávu dostane. Ušetří nám to tak spoustu práce, když nemusíme informovat každého rodiče zvlášť. Co si ovšem nemůžeme vynachválit, je přehledná docházka. Sama nám ukáže počet přítomných, či omluvených dětí nebo naopak upozorní na to, kdo jde po obědě. Za naši školku aplikaci velmi doporučujeme a team lidí, kteří ji vytvořili, jsou profesionálové v tom, co dělají. Na každý náš dotaz obratem reagují a vždy jsou nám nápomocní.

Dominika Hájková
zástupce ředitele
Pan Jimmy

Dobrý den, s Twigsee je to zatím dobré. Podařilo se nám vytvořit třídy a nahrát jména studentů. Jména učitelů již byla sdílena a věříme, že do příštího týdne by mohlo jít o něco jiného.

Pan Jimmy
Greenwood Groove Academy

Máte již účet?Přihlásit se

Kontakt

povinná pole *