Chci konzultaci

Velikonoce ve školce:
Tipy na aktivity

Oslavte s dětmi příchod jara! Sesbírali jsme tipy na nejlepší velikonoční aktivity, se kterými budou Velikonoce ve školce nezapomenutelným zážitkem.

Školku už máte jistě vyzdobenou a odevšad vykukují kuřátka, zajíčci a ovečky. Tyhle symboly se opakují, ať už dětem prezentujete Velikonoce skrze jarní přírodu, lidové obyčeje nebo pašijový příběh. Hlavní roli hrají i v našem seznamu velikonočních aktivit a tvoření, které s dětmi stihnete i na poslední chvíli.

chlapec s velikonočními vajíčky

Barevný týden

Užijte si s dětmi týden plný barev podle názvů jednotlivých dnů pašijového období. Vezměte si na sebe oblečení dané barvy a zapojte ji do velikonočních aktivit toho dne.

 • Modré pondělí:
  Modrá je barvou klidu, věnujte se proto s dětmi relaxaci. Může to být krátká meditace, při které si budete představovat modré nebe. Nebo senzorická láhev, naplněná dětským olejíčkem a obarvenou vodou.
 • Šedé úterý:
  Úterý je vyhrazeno úklidu, a tak i vy roztřiďte a ukliďte hračky ve třídě. Aby se dětem pořádek snadněji udržoval, označte krabice a skříňky piktogramy.
 • Škaredá středa:
  Kdo se mračí na Škaredou středu, bude se mračit po celý rok. Zamyslete se tedy nad tím, co vám přináší radost. A abyste si dobrou náladu pojistili, zasmějte se spolu. Stoupněte si do kruhu, protáhněte se a nahlas se smějte.
 • Zelený čtvrtek:
  Na Zelený čtvrtek se jí zelená jídla z mladých jarních bylinek. Nasbírejte si je na školní zahradě a ochutnejte. Nebo si jen hrajte a z trávy, lístků a květů „uvařte“ něco dobrého.

 

Velikonoční aktivity

Velikonoční senzorické hry:

Zapojte do velikonočního týdne nejrůznější hmatové aktivity.

Jemná motorika s kuřetem:

Na polystyrenovou desku fixem nakreslete obrys kuřete a po celé ploše udělejte dírky. Do dírek zapichujte dekorační žlutá peříčka.

Grafomotorika s houpací slepicí:

Na papír kreslete tečky jako zrní. Pak přidejte slepici, která zrní sezobe. Z papíru vystřihněte kruh a přeložte napůl. Na něj přilepte papírový hřebínek, zobáček s lalůčkem, oko a křídlo. Slepici pořádně rozhoupejte, ať se může nakrmit.

Velikonoční dekorace

 • Jednoduché kraslice:

Hygienická pravidla nedovolují používat ve školce vyfouklá vejce. Tradiční malování kraslic si tedy děti musí užít doma s rodiči. Pro společné školkové tvoření použijte vatová nebo polystyrenová vejce. Natřete je lepidlem a obalte ve třpytkách, v drobných skleněných korálcích nebo v obyčejné krupici, kterou po zaschnutí můžete zdobit barevnou tuší.

 • Proutěné hnízdo:

Využijte polytechnický koutek a vyrobte si dekorační hnízdo. Do plátu kulatiny zatlučte po obvodu velké, dlouhé hřebíky. Mezi nimi pak proplétejte tenké březové větvičky.

 • Zajíček koledník:

Krabici od papírových kapesníků nabarvěte na zeleno a vystelte papírovou trávou. Na zadní hranu nalepte zaječí hlavu, na přední tlapky.

 • Slepička z rukavice:

Vyrobte nápaditou velikonoční dekoraci. Poztrácené rukavice vycpěte a otvor zašijte. Z palce udělejte hlavu. Přilepte na něj pohyblivé oči a také zobáček a hřebínek z filcu. Ostatní prsty budou tvořit ocas. Stáhněte je k sobě gumičkou v barvě rukavice.

Loňské Velikonoce mnoho školek zdobil kurník se slepicemi – tedy obyčejná kartonová krabice postavená svisle a vystlaná slámou, kterou obydlely vyrobené slepičky. Dejte nám na sociálních sítích vědět, co je u vás hitem letos.
 

Společné pečení

Na Zelený čtvrtek si s dětmi upečte pečivo z kynutého těsta ve tvaru tradičních jidášů nebo veselejších velikonočních ptáčků.
 
Na cca 24 kousků potřebujete:

 • 250 ml vlažného mléka
 • 1 balíček sušeného droždí
 • 10 lžiček cukru
 • 500 g hladké mouky
 • špetka soli
 • 100 ml oleje
 • 2 žloutky
 • citronová kůra

Ze surovin vypracujte hladké těsto a nechejte nakynout do dvojnásobného objemu. Poté znovu propracujte. Postupně odkrajujte těsto a válejte z něj válečky. Na jidáše válečky stáčejte jako provaz do esíčka nebo do smyčky. Na ptáčky na každém válečku udělejte uzel, nastřihněte zobáček i ocásek a vmáčkněte semínka jako očka. Tvary potřete rozšlehaným vejcem, naskládejte na plech vyložený pečícím papírem a pečte v troubě na 160°C asi 20 minut.


Chcete ještě víc velikonočních nápadů? Stáhněte si naše přípravy na březen,
přečtěte si článek Inkluzivní Velikonoce pro všechny nebo se inspirujte na našem Pinterestu.


Přejeme vám, ať máte letos ve školce hodně veselé Velikonoce!
 
 

25. 3. 2024 | Martina Zatloukalová

Doporučujeme

<strong>Jak si poradit s plánováním výuky na úrovni třídy</strong>
Jak si poradit s plánováním výuky na úrovni třídy

20. 02. 2024 | Martina Zatloukalová

Školka tu není od toho, aby se děti nějak zabavily, když jsou rodiče v práci. Ve školce se odehrává promyšlená výchovně vzdělávací činnost. A za její přípravou se skrývá spousta plánování. Detail článku »

<strong>Oslava konce školkového roku</strong>
Oslava konce školkového roku

12. 06. 2023 | Martina Zatloukalová

Konec školního roku je skvělou příležitostí ocenit snahu a úspěchy všech dětí. Uspořádejte parádní oslavu. Je totiž co slavit. Detail článku »

<strong>Jak zajistit bezpečnost dětí venku</strong>
Jak zajistit bezpečnost dětí venku

14. 07. 2023 | Martina Zatloukalová

Objevitelská nátura a nevyčerpatelná energie stojí za spoustou dětských úrazů. Sepsali jsme proto pár rad, jak při pohybu venku zajistit bezpečnost dětí. Detail článku »

Co říkají školky,
které používají Twigsee?

Kristýna Petráčková

Twigsee mi každodenně usnadňuje řízení školky a s tím spojenou administrativu, které je požehnaně. Snadno jsem zaučila všechny naše pedagogy, kteří si jí spolu s rodiči užívají na maximum. Team Twigsee je pohotový, a reagují na všechny naše podněty. Děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených školek a škol! :)

Kristýna Petráčková
Ředitelka
Linda Janichová

Aplikaci Twigsee používáme v našich Foxíkových školkách a jeslích již více než rok. Prostřednictvím aplikace sdělujeme rodičům důležité informace. Sdílíme fotky dětí z každodenních činností, využíváme ankety, na které nám rodiče reagují rychleji než při osobním kontaktu. Máme přehled o tom, kolik nám v daný den přijde dětí a můžeme tak plánovat i upravovat program dne. Rodičům se na aplikaci líbí zejména to, že mají okamžité informace o dění ve školce/jeslích, vidí spousty fotek a mohou své dítě během pár kliknutí omluvit na dobu, na kterou potřebují. Aplikace Twigsee reaguje na potřeby našich školek a jeslí, její ovládání je pro učitele, chůvy i rodiče rychlé a snadné. S aplikací Twigsee jdeme zkrátka s dobou.

Linda Janichová
Ředitelka
Zuzana Vacíková

Twigsee nás zaujala hned od prezentace díky nabízenému rozsahu funkcí. Nešlo o systém, který by nám řešil jen docházku nebo jen matriku. Nabízel nám možnost mít tzv. vše pod jednou střechou. Jako třešnička na dortu je možnost zasílat rodičům příspěvky o tom, jak se jejich děti ve školce ten den mají. Aplikaci si rodiče oblíbili velice rychle. U pedagogů z počátku převažovala spíše obava, zda jim tím vedení školky nechce přidávat opět práci navíc. Brzy ale zjistili, že psaní příspěvků rodičům jim dělá radost a také konečně mají přehled o docházce dětí aktuálně na každý den. Twigsee zvládá snad celou agendu potřebnou ve školce kromě účetnictví.Lesní mateřská škola skřítka Pohádky, z.s., Zvole

Zuzana Vacíková
zástupce ředitele
Michelle Specht

Skvělá zákaznická podpora! Jakémukoli problému se dostane okamžité pozornosti a také obchodní zástupci jsou velmi ochotní pomoci.

Michelle Specht
ředitelka
Helena Zdrubecká

S aplikací Twigsee začínáme, oslovila mě nabídka. Především časová úspora. Mohu využít čas smysluplněji než je administrativa a to směrem k dětem. Cením si profesionality týmu. Pan Med nám kvalitně zdůvodnil veškeré naše dotazy. Nadchla mě forma zápisu nových dětí, docházky a hlavně spojení učitelek s rodiči, které nenaruší přímou práci s dětmi. Před uzavřením smlouvy jsme si porovnaly nabídku obdobných aplikací a došly jsme k názoru, že aplikace Twigsee poskytuje nejkomplexnější nabídku služeb pro potřeby mateřské školy.

Helena Zdrubecká
ředitelka
Jan Vodrážka

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale fungujeme druhým rokem, máme přes spoustu reakcí od rodičů a doslova všechny jsou pozitivní. Navíc si rodiče začali konečně uvědomovat, co pro ně naši učitelé dělají a nejen, že je méně zatěžují všemožnými požadavky, sami nám dokonce nabízejí pomoc, vozí hračky, firemní dárečky nebo medy z Moravy. Jsme nadšení a objednáváme Twigsee i pro naši druhou pobočku v Průhonicích.

Jan Vodrážka
ředitel
Michaela Možiešíková

Konečně jsme zrušili podpisové archy pro všechny přihlášky, galerii na Rajčeti i zapomínání rodičů na program školky. Rodiče navíc vědí, co se ve školce děje a jsou tak mnohem šťastnější a klidnější, nám odpadlo neustále vysvětlování a opakování stejných věcí. Děkujeme.

Michaela Možiešíková
zástupce ředitele
Zuzana Černá

Úžasná aplikace, která od začátku školního roku (kdy jsme ji začali nově používat) zrychlila, zpřehlednila a zkvalitnila komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Navíc neuvěřitelně usnadňuje práci veškerému personálu. Nadšení z aplikace panuje i na straně rodičů.

Zuzana Černá
zástupkyně ředitelky
Lucie England

Twigsee si nás získalo od prvních okamžiků, kdy jsme s ním začali pracovat. Umožní Vám vést si vše o školce přehledně, na jednom místě. Twigsee budete milovat, protože Vám usnadní administraci, zrychlí a zefektivni komunikaci s rodiči a vzbudí nadšeni jak u Vašich pedagogů, tak u Vašich rodičů! Velmi si také cením skvělé podpory ze strany týmu Twigsee, který je vždy připraven řešit naše dotazy, přání i požadavky. Zkrátka Twigsee mohu bez váhání a výhrad jedině doporučit.

Lucie England
Ředitelka
Tereza Dvořáková

Twigsee je skvělá inovativní aplikace, jak pro mě, jakožto ředitelku, tak i jako matku. Konečně aplikace, která všem ulehčí práci s administrativou ohledně MŠMT, tak i MPSV a navíc velice přehledně a intuitivně. Komunikace s Twigsee týmem je naprosto bezkonkurenční, všechny dotazy ohledně aplikace a jejích funkcí mi vždy ochotně vysvětlili, kdykoli jsem potřebovala. Jako matka oceňuji přehledné informace týkající se mého dítěte, každý den, tak mám přehled o jeho aktivitách a důležitých informacích ve školce ze stran učitelů i vedení. Aplikaci určitě doporučuji všem ředitelům i rodičům!

Tereza Dvořáková
ředitelka
Dominika Hájková

Aplikaci Twigsee používá školka Malvína už více než rok. Je nám velkým pomocníkem. Díky profilům dětí máme přehledný seznam o všech důležitých informacích, které se jich týkají. Komunikace s rodiči je vlivem Twigsee o dost jednodušší. Můžeme jim sdílet fotografie ze školky, když potřebujeme předat nějakou informaci, stačí napsat příspěvek a vybrat, kdo tuto zprávu dostane. Ušetří nám to tak spoustu práce, když nemusíme informovat každého rodiče zvlášť. Co si ovšem nemůžeme vynachválit, je přehledná docházka. Sama nám ukáže počet přítomných, či omluvených dětí nebo naopak upozorní na to, kdo jde po obědě. Za naši školku aplikaci velmi doporučujeme a team lidí, kteří ji vytvořili, jsou profesionálové v tom, co dělají. Na každý náš dotaz obratem reagují a vždy jsou nám nápomocní.

Dominika Hájková
zástupce ředitele
Pan Jimmy

Dobrý den, s Twigsee je to zatím dobré. Podařilo se nám vytvořit třídy a nahrát jména studentů. Jména učitelů již byla sdílena a věříme, že do příštího týdne by mohlo jít o něco jiného.

Pan Jimmy
Greenwood Groove Academy

Máte již účet?Přihlásit se

Kontakt

povinná pole *