Chci konzultaci

Rozhovor:
Školka je jako druhá rodina

Když se děti i personál cítí ve školce jako doma, je to ta nejlepší vizitka. O radostech a výzvách práce ve školce jsme si povídali s Mgr. Petrou Tabákovou, ředitelkou Katolické mateřské školy sv. Klimenta v pražských Holešovicích.

Jaká je vaše školka?

Nejsme státní ani soukromá škola, jsme škola církevní a naším zřizovatelem je Arcibiskupství pražské. Máme jen dvě třídy a v nich 46 dětí, takže jsme taková komunitní škola. Se všemi se známe, snažíme se zapojovat děti i rodiče do dění. Jsme tady taková druhá rodina. To je naše přidaná hodnota a mě moc baví ta atmosféra. Důležité jsou pro nás křesťanské hodnoty. Chceme, aby si děti budovaly vnitřní žebříček hodnot.

Ředitelka školky - Mgr. Petra Tabáková

Co máte na své práci nejraději?

Každý den ve školce je úplně jiný. Každý den je jiný program, děti jinak reagují, řeší se něco nového… Není to stereotyp. Na práci s dětmi mám ráda to, že ihned získávám jejich zpětnou vazbu. Děti jsou jako houby, nasávají veškeré informace, které jim předáváme.

Snažíme se tu budovat bezpečné, přátelské prostředí, kde děti mohou chybovat a posouvat se dál. Snažíme se je podporovat, respektovat jejich potřeby a pracovat s nimi individuálně.

 
Ve školce používáte aplikaci Twigsee.
Co stálo za rozhodnutím digitalizovat?

Twigsee používáme od srpna 2022. Jsme sice malá školka, ale přece jen, i při 46 dětech je komunikace s rodiči někdy náročná. E-mail není tak efektivní jako aplikace, protože někdy je nutné, aby rodiče získali informaci co nejrychleji. Například když se náhle změní organizace programu ve škole nebo když je třeba oznámit výskyt infekčních či jiných onemocnění ve třídách. Zkrátka když je potřeba předat informaci tzv. „na jedno kliknutí“. Řešili jsme také způsob sdílení fotek. Chtěli jsme se posouvat dál.

Byla jsem čerstvě zvolena ředitelkou a chtěla jsem zavést nějakou změnu, která bude mít smysl. Přišlo mi, že Twigsee by nám mohlo pomoct. Evidence docházky, elektronická třídní kniha, to jsou věci, které nám opravdu šetří čas. Protože práce ve školce je trochu jiná než jinde.

Již několikrát jsme se s kolegyněmi pozastavily nad tím, jak si nejlépe předávat informace mezi s sebou. Když pracujete ve školce, veškerou pozornost mají děti – snažíte se zajistit jejich bezpečnost, komunikovat s nimi a poskytovat jim to nejlepší prostředí pro to, aby se každé dítě rozvíjelo svým tempem. S Twigsee máme přehled o dění ve školce i o aktivitách jednotlivých tříd, což pedagogy vzájemně inspiruje.


Přečtěte si článek Jak ve školce pracovat se stresem a vneste do své práce trochu klidu.


budova školky sv. Klimenta

Jste s aplikací spokojená?
Naplnila se Vaše očekávání?

Aplikace je úžasná, ať už jde o sdílení fotek, nebo rozesílání krátkých zpráv. A třeba při ranním přijímání dětí nám šetří spoustu času. Místo vyplňování archů papíru zmáčkneme jedno tlačítko a je to. Já i paní učitelky máme hned informace o tom, kolik dětí je přítomno a podle toho můžeme plánovat.

Líbí se mi, že jdete dopředu a snažíte se vyslyšet naše prosby. Ty drobné změny jako možnost nahrávat delší videa jsou skvělé pro nás i pro rodiče.

Všechno ještě nepoužíváme, musím se naučit pracovat třeba s funkcí školné a stravné, ale věřím, že to přijde.

Chtěla bych také pochválit rychlou reakci týmu Twigsee, který mi vždy odpověděl na všechny mé dotazy. Společně jsme každou situaci vyřešili.

 
Jak na aplikaci reagovaly kolegyně?
Někdy to při přechodu na nový systém skřípe.

Byla to pro mě výzva, ale šla jsem do toho po hlavě a vysvětlovala jsem klady, které nám aplikace přinese. Pokud byly dotazy a nejasnosti, snažila jsem se je vyřešit co nejdřív. Bylo to nové pro nás všechny. Já jsem na pozici ředitelky zrovna začínala. Je jasné, že když se změní vedení, mění se i záležitosti uvnitř organizace. Myslím, že všechny učitelky, asistentky i provozní byly na tyto změny připraveny a přijaly je dobře.


Chcete, aby u vás panovala dobrá atmosféra?
Inspirujte se článkem Jak kultivovat pracovní prostředí ve školkách.


Zdá se, že jste skvělý tým.
Čeho si na svých kolegyních nejvíc vážíte?

Moje kolegyně jsou ochotné spolupracovat za jakékoli situace. Chápou, že se může stát něco nepředvídatelného, protože školka je takový živý organismus. Jsou velmi flexibilní, na změny okamžitě reagují. Jsme na stejné lodi, spolupracujeme a máme jeden cíl, to je pro mě obrovská pomoc.

Úplně nejvíc si cením jejich ochoty. Moje kolegyně dělají tuto práci, protože je baví a vidí v ní smysl. Denně sleduji, že se snaží svou práci dělat, jak nejlépe dovedou, a se srdcem na dlani. To je za mě to nejdůležitější.

Odráží se to i na dětech. Vnímají, jak spolu komunikujeme. Snažíme se jim předávat to, že problémy jsou a budou, že každý dělá chyby, ale že chybami se mnoho naučíme a jsou v pořádku. Věřím, že styl naší komunikace je klíčem k rodinné atmosféře ve školce.

 
 

30. 1. 2024 | Martina Zatloukalová

Doporučujeme

<strong>Jaké digitální technologie nabídnout dětem ve školce</strong>
Jaké digitální technologie nabídnout dětem ve školce

16. 08. 2023 | Martina Zatloukalová

Prošli jsme učitelská fóra a sesbírali tipy na osvědčené digitální didaktické pomůcky a interaktivní vzdělávací aplikace pro předškolní děti. Chcete zjistit, co ostatní doporučují? Detail článku »

<strong>Den matek ve školce: <br/>Tipy na dárky pro maminky</strong>
Den matek ve školce:
Tipy na dárky pro maminky

30. 04. 2024 | Martina Zatloukalová

Stále hledáte inspiraci, co letos přichystat maminkám k svátku? Pak jste tu správně. Máme pro vás 7 nápadů na malé dárečky, které zvládnete vyrobit i s dětmi ve školce. Detail článku »

<strong>Jak v dětech pěstovat kreativitu a kritické myšlení</strong>
Jak v dětech pěstovat kreativitu a kritické myšlení

07. 08. 2023 | Martina Zatloukalová

Nevíme, jaká budoucnost děti čeká. Budou na ni ale připraveny, pokud budou umět kriticky uvažovat a kreativně řešit problémy. Začněte s nimi tyhle dovednosti trénovat už ve školce. Detail článku »

Co říkají školky,
které používají Twigsee?

Kristýna Petráčková

Twigsee mi každodenně usnadňuje řízení školky a s tím spojenou administrativu, které je požehnaně. Snadno jsem zaučila všechny naše pedagogy, kteří si jí spolu s rodiči užívají na maximum. Team Twigsee je pohotový, a reagují na všechny naše podněty. Děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených školek a škol! :)

Kristýna Petráčková
Ředitelka
Linda Janichová

Aplikaci Twigsee používáme v našich Foxíkových školkách a jeslích již více než rok. Prostřednictvím aplikace sdělujeme rodičům důležité informace. Sdílíme fotky dětí z každodenních činností, využíváme ankety, na které nám rodiče reagují rychleji než při osobním kontaktu. Máme přehled o tom, kolik nám v daný den přijde dětí a můžeme tak plánovat i upravovat program dne. Rodičům se na aplikaci líbí zejména to, že mají okamžité informace o dění ve školce/jeslích, vidí spousty fotek a mohou své dítě během pár kliknutí omluvit na dobu, na kterou potřebují. Aplikace Twigsee reaguje na potřeby našich školek a jeslí, její ovládání je pro učitele, chůvy i rodiče rychlé a snadné. S aplikací Twigsee jdeme zkrátka s dobou.

Linda Janichová
Ředitelka
Zuzana Vacíková

Twigsee nás zaujala hned od prezentace díky nabízenému rozsahu funkcí. Nešlo o systém, který by nám řešil jen docházku nebo jen matriku. Nabízel nám možnost mít tzv. vše pod jednou střechou. Jako třešnička na dortu je možnost zasílat rodičům příspěvky o tom, jak se jejich děti ve školce ten den mají. Aplikaci si rodiče oblíbili velice rychle. U pedagogů z počátku převažovala spíše obava, zda jim tím vedení školky nechce přidávat opět práci navíc. Brzy ale zjistili, že psaní příspěvků rodičům jim dělá radost a také konečně mají přehled o docházce dětí aktuálně na každý den. Twigsee zvládá snad celou agendu potřebnou ve školce kromě účetnictví. Lesní mateřská škola skřítka Pohádky, z.s., Zvole

Zuzana Vacíková
zástupce ředitele
Michelle Specht

Skvělá zákaznická podpora! Jakémukoli problému se dostane okamžité pozornosti a také obchodní zástupci jsou velmi ochotní pomoci.

Michelle Specht
ředitelka
Helena Zdrubecká

S aplikací Twigsee začínáme, oslovila mě nabídka. Především časová úspora. Mohu využít čas smysluplněji než je administrativa a to směrem k dětem. Cením si profesionality týmu. Pan Med nám kvalitně zdůvodnil veškeré naše dotazy. Nadchla mě forma zápisu nových dětí, docházky a hlavně spojení učitelek s rodiči, které nenaruší přímou práci s dětmi. Před uzavřením smlouvy jsme si porovnaly nabídku obdobných aplikací a došly jsme k názoru, že aplikace Twigsee poskytuje nejkomplexnější nabídku služeb pro potřeby mateřské školy.

Helena Zdrubecká
ředitelka
Jan Vodrážka

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale fungujeme druhým rokem, máme přes spoustu reakcí od rodičů a doslova všechny jsou pozitivní. Navíc si rodiče začali konečně uvědomovat, co pro ně naši učitelé dělají a nejen, že je méně zatěžují všemožnými požadavky, sami nám dokonce nabízejí pomoc, vozí hračky, firemní dárečky nebo medy z Moravy. Jsme nadšení a objednáváme Twigsee i pro naši druhou pobočku v Průhonicích.

Jan Vodrážka
ředitel
Michaela Možiešíková

Konečně jsme zrušili podpisové archy pro všechny přihlášky, galerii na Rajčeti i zapomínání rodičů na program školky. Rodiče navíc vědí, co se ve školce děje a jsou tak mnohem šťastnější a klidnější, nám odpadlo neustále vysvětlování a opakování stejných věcí. Děkujeme.

Michaela Možiešíková
zástupce ředitele
Zuzana Černá

Úžasná aplikace, která od začátku školního roku (kdy jsme ji začali nově používat) zrychlila, zpřehlednila a zkvalitnila komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Navíc neuvěřitelně usnadňuje práci veškerému personálu. Nadšení z aplikace panuje i na straně rodičů.

Zuzana Černá
zástupkyně ředitelky
Lucie England

Twigsee si nás získalo od prvních okamžiků, kdy jsme s ním začali pracovat. Umožní Vám vést si vše o školce přehledně, na jednom místě. Twigsee budete milovat, protože Vám usnadní administraci, zrychlí a zefektivni komunikaci s rodiči a vzbudí nadšeni jak u Vašich pedagogů, tak u Vašich rodičů! Velmi si také cením skvělé podpory ze strany týmu Twigsee, který je vždy připraven řešit naše dotazy, přání i požadavky. Zkrátka Twigsee mohu bez váhání a výhrad jedině doporučit.

Lucie England
Ředitelka
Tereza Dvořáková

Twigsee je skvělá inovativní aplikace, jak pro mě, jakožto ředitelku, tak i jako matku. Konečně aplikace, která všem ulehčí práci s administrativou ohledně MŠMT, tak i MPSV a navíc velice přehledně a intuitivně. Komunikace s Twigsee týmem je naprosto bezkonkurenční, všechny dotazy ohledně aplikace a jejích funkcí mi vždy ochotně vysvětlili, kdykoli jsem potřebovala. Jako matka oceňuji přehledné informace týkající se mého dítěte, každý den, tak mám přehled o jeho aktivitách a důležitých informacích ve školce ze stran učitelů i vedení. Aplikaci určitě doporučuji všem ředitelům i rodičům!

Tereza Dvořáková
ředitelka
Dominika Hájková

Aplikaci Twigsee používá školka Malvína už více než rok. Je nám velkým pomocníkem. Díky profilům dětí máme přehledný seznam o všech důležitých informacích, které se jich týkají. Komunikace s rodiči je vlivem Twigsee o dost jednodušší. Můžeme jim sdílet fotografie ze školky, když potřebujeme předat nějakou informaci, stačí napsat příspěvek a vybrat, kdo tuto zprávu dostane. Ušetří nám to tak spoustu práce, když nemusíme informovat každého rodiče zvlášť. Co si ovšem nemůžeme vynachválit, je přehledná docházka. Sama nám ukáže počet přítomných, či omluvených dětí nebo naopak upozorní na to, kdo jde po obědě. Za naši školku aplikaci velmi doporučujeme a team lidí, kteří ji vytvořili, jsou profesionálové v tom, co dělají. Na každý náš dotaz obratem reagují a vždy jsou nám nápomocní.

Dominika Hájková
zástupce ředitele
Pan Jimmy

Dobrý den, s Twigsee je to zatím dobré. Podařilo se nám vytvořit třídy a nahrát jména studentů. Jména učitelů již byla sdílena a věříme, že do příštího týdne by mohlo jít o něco jiného.

Pan Jimmy
Greenwood Groove Academy

Máte již účet?Přihlásit se

Kontakt

povinná pole *