Chci konzultaci

10 tipů na provoz školky online

1. Informujte rodiče pravidelně, včas a rychle

Twigsee - Důležité upozornění

I samotní rodiče často nevědí, co je čeká v následujících dnech, co a jak vyhlásí vláda či další orgány a jak k nařízením a doporučením přistoupí zrovna jejich školka.

Udržujte proto rodiče informované, pravidelně je seznamujte s postojem školky k jednotlivým opatřením, která jsou mediálně komunikována.

Díky příspěvkům, které přes mobilní aplikaci připravíte během pár sekund, můžete oslovit jednotlivé rodiče nebo celé třídy najednou.

Dopřejete tak rodičům alespoň nějakou jistotu v nastalém chaosu a ušetříte si mnoho spekulací a zoufalých sms či telefonátů.

TIP: Popište Váš aktuální postoj k novým informacím a označte zprávu jako DŮLEŽITÉ
např.: Naše školka zůstává i nadále otevřena. Do školky je / není povinné pro děti nosit roušku. Maximální kapacita není / je omezena na X dětí.

2. Zasílejte dětem zadání úkolů online,
důležité především pro předškoláky

Ať už jde o náměty k domácí práci pro mladší děti, nebo velmi důležité zapojení předškoláků do aktivit, využijte na to Twigsee skrze příspěvky. Snadno vyfoťte a zašlete jednotlivé pracovní listy rodičům přes mobilní aplikaci. Rodiče vidí pouze příspěvky a materiály týkající se jejich dětí či tříd, materiály si mohou z aplikace vytisknout a aktivitám se věnovat doma.

TIP: Klasické příspěvky mohou učitelé odesílat přímo z mobilní aplikace, ale i z počítačové administrace. Pokud tedy chcete dětem zaslat delší zadání, můžete vše připravit a odeslat (včetně fotek) přímo z počítače.

Twigsee - Příspěvek s pracovními listy

3. Zjišťujte předběžnou docházku pomocí anket

Twigsee - Anketní příspěvek

Ačkoli se školky nezavřely, reálně do nich většinou dochází sotva pár jednotlivců. Díky Twigsee můžete během pár minut zjistit, kolik dětí a které Vám do školky přijdou a můžete se tak personálně připravit. Rodiče Vám rychlým klikem označí, jak plánují docházku svých dětí v jednotlivých dnech a Vy můžete díky tomu lépe plánovat všechny relevantní kapacity.

4. Přijímejte omluvenky přehledně a online

Rodiče mohou děti omlouvat skrze aplikaci, omluvenky jsou okamžitě viditelné v učitelské aplikaci včetně identifikace půldenních či celodenních absencí. V administraci je pak možné údaje přehledně evidovat, filtrovat i exportovat pro další využití.

Twigsee - Omluvenky a docházka v aplikaci
Twigsee - Omluvenky a docházka v aplikaci

5. Přijímejte nové děti kompletně online

Již rozhodnutí MŠMT z června 2019 umožnilo kompletní správu agend předškolních institucí online, k tomuto patří i samotné přijímací řízení. Připravili jsme pro školky kompletně zdigitalizované řízení, které nejen šetří čas a energii, ale pomůže řešit administrativu u nových dětí nyní v době karantény. Kromě elektronického vyplnění všech údajů ze strany rodičů je automaticky vygenerováno předvyplněné potvrzení od lékaře, školce se zas na jeden klik připraví evidenční listy a další nezbytné dokumenty.

Twigsee - Přijímací řízení online

6. Komunikujte spolu v rámci týmu

Twigsee - Interní komunikace učitelů

Uvědomujeme si, že nyní je klíčová nejen komunikace směrem k rodičům, ale také vzájemně mezi jednotlivými členy týmu. Pro tyto účely můžete v Twigsee využít komunikace i mezi učiteli vzájemně. Tyto interní příspěvky samozřejmě vidí jen přiřazení učitelé, ale nepropisují se nikomu z rodičů.

7. Začněte evidovat docházku online

Do školky chodí minimum dětí, zkuste tento čas využít i k dobré věci – naučte se evidovat docházku online. Budete tak moci vyhodit papírové tiskopisy a tabulky, nad kterými si lámete hlavu nejen vy, ale i další kolegové, kteří je pak přepisují, zakládají a počítají na jejich základě podklady pro platby a další údaje.

Evidence docházky skrze Twigsee splňuje všechny parametry nejen k MŠMTMPSV, ale také například hasičské pro případ evakuace. Navíc nejste závislí na jedné fyzické kopii, relevantní data mají u sebe všichni učitelé i vedení školky v reálném čase.

Twigsee - Docházka online

8. Na jeden klik si vytvořte potřebné exporty pro školkovné a stravné

Pokud se naučíte evidovat docházku online, Twigsee vám pomůže s další neoblíbenou agendou – podklady pro platbu školkovného a stravného. U každého dítěte uvidíte přehledně na jednom místě informace o jeho docházceomluvenkách.

NOVINKA: Možnost nastavit si částky pro jednotlivé položky (režimy vzdělávání dle rozsahu, ceny stravného, atd.), díky kterým pak vytisknete zcela personalizované podklady pro platby u každého dítěte.

Twigsee - Evidence docházky

9. Zdigitalizujte svoji matriku

Využijte čas na aktualizaci osobních a dalších údajů dětí i převedení matriky stávajících žáků do digitální podoby. Připravili jsme k tomu jednoduchý formulář, který na jeden klik rozešlete rodičům.

Rodiče skrze formulář nejen aktualizují důležité údaje (kontaktní údaje, alergie, vyzvedávání, atd.), ale zároveň pomohou s digitalizací – údaje z formulářů se automaticky propíší do administrace i samotné mobilní aplikace.

TIP: Digitální matrika je plně schválena již od června 2019, viz: ZDE.

Twigsee - Přehled matriky v administraci

10. Odpočiňte si

A to nejdůležitější nakonec! Zkuste si v rámci možností odpočinout. Situace je samozřejmě komplikovaná a víme, že se snažíte pro své děti i jejich rodiče udělat maximum. Myslete ale také na sebe a na své kolegy a načerpejte síly na to, až se všichni malí rošťáci zase vrátí do vašich řad, a proto:

  1. Pořádně se vyspěte a co můžete, nechte na zítra.
  2. Přečtěte si knihu, kterou jste celý rok odkládali, pusťte si oblíbený film.
  3. Dejte si skleničku dobrého vína či čehokoli, co vás potěší.
  4. Načerpejte energii a síly na to, až se vše vrátí do původních kolejí.

Zároveň vás chceme ubezpečit, že Twigsee je tu pro vás.

Vždy si zakládáme na zcela individuálním přístupu, celé školce jsme po celou dobu k ruce, a to nejen během úvodních nastavení a školení, ale po celou dobu spolupráce. Pokud budete mít jakékoli dotazy, případně budete potřebovat jakýkoli z bodů vysvětlit, vyškolit či nastavit z naší strany, neváhejte se nám ozvat a určitě vám pomůžeme.

Proto si dovolíme tento článek zakončit sloganem, který je v současné chvíli možná již klišé, ale z naší strany 100% platí, a to, že #spolutozvladneme.

Jakékoli dotazy či žádosti o pomoc s nastavením jednotlivých procesů, prosím,
směřujte na e-mail: [email protected].

6. 12. 2020 | Tereza Šilhanová

Doporučujeme

<strong>Proč ve školce trénovat spolupráci mozkových hemisfér</strong>
Proč ve školce trénovat spolupráci mozkových hemisfér

21. 05. 2024 | Martina Zatloukalová

Co můžete ve školce udělat pro děti s vývojovou dysfázií, se zkříženou lateralitou nebo třeba s opožděným vývojem řeči? Můžete s nimi trénovat spolupráci mozkových hemisfér. Proč je to důležité? Detail článku »

<strong>Jak pracovat s dětmi s odlišným mateřským jazykem</strong>
Jak pracovat s dětmi s odlišným mateřským jazykem

09. 01. 2024 | Martina Zatloukalová

Začlenit do kolektivu děti, které mluví jiným jazykem, patří mezi nejnáročnější pedagogické úkoly. Poradíme vám, jak si porozumět i beze slov a jak postupně rozvíjet jejich jazykové dovednosti. Dítě s odlišným mateřským jazykem (OMJ) musí překonat nejen jazykovou, ale mnohdy i kulturní a náboženskou bariéru. Má však stejné právo na předškolní vzdělávání v běžné školce jako všichni ostatní. Ujistěte se, že členové […] Detail článku »

<strong>Proč do dětských her <br/>zapojit všechny smysly</strong>
Proč do dětských her
zapojit všechny smysly

18. 04. 2023 | Martina Zatloukalová

Malé děti potřebují mít všech pět pohromadě. Svět okolo sebe totiž už od narození přirozeně objevují všemi pěti základními smysly. Čím víc smyslů zapojují, tím líp pro jejich mozek a celkový vývoj. Detail článku »

Co říkají školky,
které používají Twigsee?

Kristýna Petráčková

Twigsee mi každodenně usnadňuje řízení školky a s tím spojenou administrativu, které je požehnaně. Snadno jsem zaučila všechny naše pedagogy, kteří si jí spolu s rodiči užívají na maximum. Team Twigsee je pohotový, a reagují na všechny naše podněty. Děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených školek a škol! :)

Kristýna Petráčková
Ředitelka
Linda Janichová

Aplikaci Twigsee používáme v našich Foxíkových školkách a jeslích již více než rok. Prostřednictvím aplikace sdělujeme rodičům důležité informace. Sdílíme fotky dětí z každodenních činností, využíváme ankety, na které nám rodiče reagují rychleji než při osobním kontaktu. Máme přehled o tom, kolik nám v daný den přijde dětí a můžeme tak plánovat i upravovat program dne. Rodičům se na aplikaci líbí zejména to, že mají okamžité informace o dění ve školce/jeslích, vidí spousty fotek a mohou své dítě během pár kliknutí omluvit na dobu, na kterou potřebují. Aplikace Twigsee reaguje na potřeby našich školek a jeslí, její ovládání je pro učitele, chůvy i rodiče rychlé a snadné. S aplikací Twigsee jdeme zkrátka s dobou.

Linda Janichová
Ředitelka
Zuzana Vacíková

Twigsee nás zaujala hned od prezentace díky nabízenému rozsahu funkcí. Nešlo o systém, který by nám řešil jen docházku nebo jen matriku. Nabízel nám možnost mít tzv. vše pod jednou střechou. Jako třešnička na dortu je možnost zasílat rodičům příspěvky o tom, jak se jejich děti ve školce ten den mají. Aplikaci si rodiče oblíbili velice rychle. U pedagogů z počátku převažovala spíše obava, zda jim tím vedení školky nechce přidávat opět práci navíc. Brzy ale zjistili, že psaní příspěvků rodičům jim dělá radost a také konečně mají přehled o docházce dětí aktuálně na každý den. Twigsee zvládá snad celou agendu potřebnou ve školce kromě účetnictví.Lesní mateřská škola skřítka Pohádky, z.s., Zvole

Zuzana Vacíková
zástupce ředitele
Michelle Specht

Skvělá zákaznická podpora! Jakémukoli problému se dostane okamžité pozornosti a také obchodní zástupci jsou velmi ochotní pomoci.

Michelle Specht
ředitelka
Helena Zdrubecká

S aplikací Twigsee začínáme, oslovila mě nabídka. Především časová úspora. Mohu využít čas smysluplněji než je administrativa a to směrem k dětem. Cením si profesionality týmu. Pan Med nám kvalitně zdůvodnil veškeré naše dotazy. Nadchla mě forma zápisu nových dětí, docházky a hlavně spojení učitelek s rodiči, které nenaruší přímou práci s dětmi. Před uzavřením smlouvy jsme si porovnaly nabídku obdobných aplikací a došly jsme k názoru, že aplikace Twigsee poskytuje nejkomplexnější nabídku služeb pro potřeby mateřské školy.

Helena Zdrubecká
ředitelka
Jan Vodrážka

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale fungujeme druhým rokem, máme přes spoustu reakcí od rodičů a doslova všechny jsou pozitivní. Navíc si rodiče začali konečně uvědomovat, co pro ně naši učitelé dělají a nejen, že je méně zatěžují všemožnými požadavky, sami nám dokonce nabízejí pomoc, vozí hračky, firemní dárečky nebo medy z Moravy. Jsme nadšení a objednáváme Twigsee i pro naši druhou pobočku v Průhonicích.

Jan Vodrážka
ředitel
Michaela Možiešíková

Konečně jsme zrušili podpisové archy pro všechny přihlášky, galerii na Rajčeti i zapomínání rodičů na program školky. Rodiče navíc vědí, co se ve školce děje a jsou tak mnohem šťastnější a klidnější, nám odpadlo neustále vysvětlování a opakování stejných věcí. Děkujeme.

Michaela Možiešíková
zástupce ředitele
Zuzana Černá

Úžasná aplikace, která od začátku školního roku (kdy jsme ji začali nově používat) zrychlila, zpřehlednila a zkvalitnila komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Navíc neuvěřitelně usnadňuje práci veškerému personálu. Nadšení z aplikace panuje i na straně rodičů.

Zuzana Černá
zástupkyně ředitelky
Lucie England

Twigsee si nás získalo od prvních okamžiků, kdy jsme s ním začali pracovat. Umožní Vám vést si vše o školce přehledně, na jednom místě. Twigsee budete milovat, protože Vám usnadní administraci, zrychlí a zefektivni komunikaci s rodiči a vzbudí nadšeni jak u Vašich pedagogů, tak u Vašich rodičů! Velmi si také cením skvělé podpory ze strany týmu Twigsee, který je vždy připraven řešit naše dotazy, přání i požadavky. Zkrátka Twigsee mohu bez váhání a výhrad jedině doporučit.

Lucie England
Ředitelka
Tereza Dvořáková

Twigsee je skvělá inovativní aplikace, jak pro mě, jakožto ředitelku, tak i jako matku. Konečně aplikace, která všem ulehčí práci s administrativou ohledně MŠMT, tak i MPSV a navíc velice přehledně a intuitivně. Komunikace s Twigsee týmem je naprosto bezkonkurenční, všechny dotazy ohledně aplikace a jejích funkcí mi vždy ochotně vysvětlili, kdykoli jsem potřebovala. Jako matka oceňuji přehledné informace týkající se mého dítěte, každý den, tak mám přehled o jeho aktivitách a důležitých informacích ve školce ze stran učitelů i vedení. Aplikaci určitě doporučuji všem ředitelům i rodičům!

Tereza Dvořáková
ředitelka
Dominika Hájková

Aplikaci Twigsee používá školka Malvína už více než rok. Je nám velkým pomocníkem. Díky profilům dětí máme přehledný seznam o všech důležitých informacích, které se jich týkají. Komunikace s rodiči je vlivem Twigsee o dost jednodušší. Můžeme jim sdílet fotografie ze školky, když potřebujeme předat nějakou informaci, stačí napsat příspěvek a vybrat, kdo tuto zprávu dostane. Ušetří nám to tak spoustu práce, když nemusíme informovat každého rodiče zvlášť. Co si ovšem nemůžeme vynachválit, je přehledná docházka. Sama nám ukáže počet přítomných, či omluvených dětí nebo naopak upozorní na to, kdo jde po obědě. Za naši školku aplikaci velmi doporučujeme a team lidí, kteří ji vytvořili, jsou profesionálové v tom, co dělají. Na každý náš dotaz obratem reagují a vždy jsou nám nápomocní.

Dominika Hájková
zástupce ředitele
Pan Jimmy

Dobrý den, s Twigsee je to zatím dobré. Podařilo se nám vytvořit třídy a nahrát jména studentů. Jména učitelů již byla sdílena a věříme, že do příštího týdne by mohlo jít o něco jiného.

Pan Jimmy
Greenwood Groove Academy

Máte již účet?Přihlásit se

Kontakt

povinná pole *