Chci konzultaci

Květnové přípravy
bez dalších starostí

Pracovní listy Twigsee

Školkový kalendář bývá v květnu dost nabitý. Tolik aktivit navíc, co se do těch jednadvaceti pracovních dní musí vejít. Možná už teď víte, že trochu nestíháte. Možná zvažujete, kde to trochu ošidit. Díky Twigsee ale nemusíte.

Květen je každoročně plný příprav všeho druhu. Je potřeba nachystat se na zápis nových dětí a zároveň už plánovat rozloučení s předškoláky. Ke dni matek s dětmi něco hezkého vyrobit a nacvičit básničku, protože která maminka není dojatá, když jí ten její brouček přijde přát. Domluvit výlet nebo alespoň exkurzi, když už je venku konečně lepší počasí.

 

Přejít na pracovní listy >Mimoto je samozřejmě nutné průběžně připravovat běžný program. Abyste to ani tento měsíc nemuseli šidit, přijměte malou pomoc v podobě našich příprav pro učitelky MŠ, vypracovaných na celý květen.


Květen na téma rodina, sport a cestování

Rámcovým tématem pro měsíc květen je poznávání různorodosti lidské společnosti prostřednictvím rodiny, sportu a cestování.

Na polovinu května připadá Mezinárodní den rodiny. Děti si ukážou různé typy rodin a dostanou příležitost popsat tu svoji. Ke dni matek se naučí básničku a vyrobí drobné dárky.

Velký prostor je tento měsíc věnován cestování. Děti se seznámí se sedmi světadíly a dozví se, co je pro každý z nich typické. Pohádka o putování holčičky Haneky a lvíčka Tuláčka je motivuje k výrobě vlastního cestovního pasu. Nakonec si společně vyzdobí třídu velkou mapou světa.

Ke každému dílčímu tématu si děti mohou vybarvit některou z celkem 8 vymalovánek. Na 12 pracovních listech si pak procvičí grafomotoriku, zrakovou pozornost, logické uvažování a počítání

Kromě toho v květnových přípravách najdete:

  • 4 logopedická cvičení,
  • 4 pohybové aktivity,
  • 1 relaxační cvičení,
  • 4 výtvarné aktivity,
  • 2 písničky včetně notového zápisu pro zobcovou flétnu,
  • 5 básniček,
  • 4 tipy na společné čtení a nápad na předčtenářskou aktivitu,
  • prohloubení finanční gramotnosti,
  • anglické okénko s básničkou a písničkou.

To by mohlo trochu pomoct, ne? A podívejte se na to z té lepší stránky. Květen je sice náročný, ale taky přináší hned dva dny volna navíc. Tak nechte přípravy na nás a raději plánujte, jak si je letos užijete.

Přejít na pracovní listy >


 

 

21. 4. 2023 | Martina Zatloukalová

Doporučujeme

<strong>Proč je důležité zapojit rodiče do předškolního vzdělávání</strong>
Proč je důležité zapojit rodiče do předškolního vzdělávání

31. 01. 2023 | Martina Zatloukalová

Pokud rodiče a školka vzájemně spolupracují, mohou dětem poskytnout plnou podporu v rozvoji jejich potenciálu. Pro děti je důležité, aby jim rodiče byli oporou. Aby ocenili jejich pokroky a úspěch, aby je podpořili v nesnázích. Detail článku »

<strong>Jak kultivovat pracovní prostředí <br/>ve školkách</strong>
Jak kultivovat pracovní prostředí
ve školkách

12. 09. 2023 | Martina Zatloukalová

Abyste dětem mohli předávat to nejlepší, musíte být sami v pohodě, musíte cítit motivaci a podporu. Poradíme vám, jak toho docílit skrze pozitivní pracovní prostředí. Detail článku »

<strong>Jak ověřit úroveň dovedností individuálně vzdělávaných dětí</strong>
Jak ověřit úroveň dovedností individuálně vzdělávaných dětí

07. 11. 2023 | Martina Zatloukalová

Listopad a prosinec s sebou kromě vánočních příprav přináší také povinnost ověřit úroveň dovedností individuálně vzdělávaných dětí. Pokud vás to letos čeká poprvé, projděte si náš podrobný manuál a zjistěte, jak na to. Detail článku »

Co říkají školky,
které používají Twigsee?

Kristýna Petráčková

Twigsee mi každodenně usnadňuje řízení školky a s tím spojenou administrativu, které je požehnaně. Snadno jsem zaučila všechny naše pedagogy, kteří si jí spolu s rodiči užívají na maximum. Team Twigsee je pohotový, a reagují na všechny naše podněty. Děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených školek a škol! :)

Kristýna Petráčková
Ředitelka
Linda Janichová

Aplikaci Twigsee používáme v našich Foxíkových školkách a jeslích již více než rok. Prostřednictvím aplikace sdělujeme rodičům důležité informace. Sdílíme fotky dětí z každodenních činností, využíváme ankety, na které nám rodiče reagují rychleji než při osobním kontaktu. Máme přehled o tom, kolik nám v daný den přijde dětí a můžeme tak plánovat i upravovat program dne. Rodičům se na aplikaci líbí zejména to, že mají okamžité informace o dění ve školce/jeslích, vidí spousty fotek a mohou své dítě během pár kliknutí omluvit na dobu, na kterou potřebují. Aplikace Twigsee reaguje na potřeby našich školek a jeslí, její ovládání je pro učitele, chůvy i rodiče rychlé a snadné. S aplikací Twigsee jdeme zkrátka s dobou.

Linda Janichová
Ředitelka
Zuzana Vacíková

Twigsee nás zaujala hned od prezentace díky nabízenému rozsahu funkcí. Nešlo o systém, který by nám řešil jen docházku nebo jen matriku. Nabízel nám možnost mít tzv. vše pod jednou střechou. Jako třešnička na dortu je možnost zasílat rodičům příspěvky o tom, jak se jejich děti ve školce ten den mají. Aplikaci si rodiče oblíbili velice rychle. U pedagogů z počátku převažovala spíše obava, zda jim tím vedení školky nechce přidávat opět práci navíc. Brzy ale zjistili, že psaní příspěvků rodičům jim dělá radost a také konečně mají přehled o docházce dětí aktuálně na každý den. Twigsee zvládá snad celou agendu potřebnou ve školce kromě účetnictví. Lesní mateřská škola skřítka Pohádky, z.s., Zvole

Zuzana Vacíková
zástupce ředitele
Michelle Specht

Skvělá zákaznická podpora! Jakémukoli problému se dostane okamžité pozornosti a také obchodní zástupci jsou velmi ochotní pomoci.

Michelle Specht
ředitelka
Helena Zdrubecká

S aplikací Twigsee začínáme, oslovila mě nabídka. Především časová úspora. Mohu využít čas smysluplněji než je administrativa a to směrem k dětem. Cením si profesionality týmu. Pan Med nám kvalitně zdůvodnil veškeré naše dotazy. Nadchla mě forma zápisu nových dětí, docházky a hlavně spojení učitelek s rodiči, které nenaruší přímou práci s dětmi. Před uzavřením smlouvy jsme si porovnaly nabídku obdobných aplikací a došly jsme k názoru, že aplikace Twigsee poskytuje nejkomplexnější nabídku služeb pro potřeby mateřské školy.

Helena Zdrubecká
ředitelka
Jan Vodrážka

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale fungujeme druhým rokem, máme přes spoustu reakcí od rodičů a doslova všechny jsou pozitivní. Navíc si rodiče začali konečně uvědomovat, co pro ně naši učitelé dělají a nejen, že je méně zatěžují všemožnými požadavky, sami nám dokonce nabízejí pomoc, vozí hračky, firemní dárečky nebo medy z Moravy. Jsme nadšení a objednáváme Twigsee i pro naši druhou pobočku v Průhonicích.

Jan Vodrážka
ředitel
Michaela Možiešíková

Konečně jsme zrušili podpisové archy pro všechny přihlášky, galerii na Rajčeti i zapomínání rodičů na program školky. Rodiče navíc vědí, co se ve školce děje a jsou tak mnohem šťastnější a klidnější, nám odpadlo neustále vysvětlování a opakování stejných věcí. Děkujeme.

Michaela Možiešíková
zástupce ředitele
Zuzana Černá

Úžasná aplikace, která od začátku školního roku (kdy jsme ji začali nově používat) zrychlila, zpřehlednila a zkvalitnila komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Navíc neuvěřitelně usnadňuje práci veškerému personálu. Nadšení z aplikace panuje i na straně rodičů.

Zuzana Černá
zástupkyně ředitelky
Lucie England

Twigsee si nás získalo od prvních okamžiků, kdy jsme s ním začali pracovat. Umožní Vám vést si vše o školce přehledně, na jednom místě. Twigsee budete milovat, protože Vám usnadní administraci, zrychlí a zefektivni komunikaci s rodiči a vzbudí nadšeni jak u Vašich pedagogů, tak u Vašich rodičů! Velmi si také cením skvělé podpory ze strany týmu Twigsee, který je vždy připraven řešit naše dotazy, přání i požadavky. Zkrátka Twigsee mohu bez váhání a výhrad jedině doporučit.

Lucie England
Ředitelka
Tereza Dvořáková

Twigsee je skvělá inovativní aplikace, jak pro mě, jakožto ředitelku, tak i jako matku. Konečně aplikace, která všem ulehčí práci s administrativou ohledně MŠMT, tak i MPSV a navíc velice přehledně a intuitivně. Komunikace s Twigsee týmem je naprosto bezkonkurenční, všechny dotazy ohledně aplikace a jejích funkcí mi vždy ochotně vysvětlili, kdykoli jsem potřebovala. Jako matka oceňuji přehledné informace týkající se mého dítěte, každý den, tak mám přehled o jeho aktivitách a důležitých informacích ve školce ze stran učitelů i vedení. Aplikaci určitě doporučuji všem ředitelům i rodičům!

Tereza Dvořáková
ředitelka
Dominika Hájková

Aplikaci Twigsee používá školka Malvína už více než rok. Je nám velkým pomocníkem. Díky profilům dětí máme přehledný seznam o všech důležitých informacích, které se jich týkají. Komunikace s rodiči je vlivem Twigsee o dost jednodušší. Můžeme jim sdílet fotografie ze školky, když potřebujeme předat nějakou informaci, stačí napsat příspěvek a vybrat, kdo tuto zprávu dostane. Ušetří nám to tak spoustu práce, když nemusíme informovat každého rodiče zvlášť. Co si ovšem nemůžeme vynachválit, je přehledná docházka. Sama nám ukáže počet přítomných, či omluvených dětí nebo naopak upozorní na to, kdo jde po obědě. Za naši školku aplikaci velmi doporučujeme a team lidí, kteří ji vytvořili, jsou profesionálové v tom, co dělají. Na každý náš dotaz obratem reagují a vždy jsou nám nápomocní.

Dominika Hájková
zástupce ředitele
Pan Jimmy

Dobrý den, s Twigsee je to zatím dobré. Podařilo se nám vytvořit třídy a nahrát jména studentů. Jména učitelů již byla sdílena a věříme, že do příštího týdne by mohlo jít o něco jiného.

Pan Jimmy
Greenwood Groove Academy

Máte již účet?Přihlásit se

Kontakt

povinná pole *