Chci konzultaci

Jak mít pod kontrolou komunikaci s rodiči v MŠ – rozhovor

Paní ředitelka Mgr. Regína Ouhledová ze soukromé Mateřské školy Monty School of Prague hledala způsob, jak školku modernizovat a jak rodičům poskytnout ještě lepší služby. I když je MŠ Monty School pražská školka, její umístění nepůsobí městsky. Stojí v krásném lese na Praze 4 a mohlo by se tak zdát, že patří k alternativním školkám, které se často digitalizaci spíše vyhýbají. Paní ředitelka Ouhledová nemá však nejmenší problém skloubit přírodu s moderními technologiemi.

Paní ředitelka Mgr. Regína Ouhledová
Paní ředitelka Mgr. Regína Ouhledová

Proč jste se rozhodla právě pro Twigsee?

„Jsme moderní školka a nějak se chceme prezentovat a také s rodiči komunikovat. Já se snažím přizpůsobit mladší generaci. Spousta rodičů využívá moderní technologie v každodenním životě a covid celé digitalizaci jen pomohl. Po této zkušenosti nevíte, co se může přihodit. Teď to byl covid, příště to může být něco jiného a my jakožto školka, která pečuje o ty nejmenší, musíme mít komunikační kanál takový, aby se důležité informace k rodičům dostali co nejrychleji a my měli jistotu, že je včas obdrželi. Pod tímto úhlem pohledu Twigsee splnila má očekávání“, říká paní ředitelka.

„Hledala jsem hezkou moderní aplikaci a u Twigsee se jsem našla oboje“, dodává.

Jak na aplikaci reagovali Vaši zaměstnanci?

„Nejdřív jim chvíli trvalo, než si zvykli, ale nyní je musím spíš brzdit, aby neposílali tolik příspěvků. Máme například kolegyni na mateřské, která si Twigsee nechala nainstalované, aby mohla sledovat, co se ve školce děje a být tak v kontaktu,“ sdílí paní Regína s úsměvem.

„Předtím, než jsme začali používat Twigsee, se nám stávalo, že rodiče v množství pracovních emailů informaci přehlédli a následně operovali tím, že se k ni informace nedostala, což působilo špatnou atmosféru. To se s Twigsee nestane, ochraňuje totiž i učitele, máme jasný důkaz že informace byla odeslána. Například když jsme ve školce měli sedmou nemoc, bylo vidět, jak rychle všichni dostali informace. Mám zkušenost, že do hodiny to všichni vidí.“

„Pro mě, jako ředitelku je také důležité vidět a mít kontrolu nad docházkou učitelů a dětí. Stávalo se, že učitelé zapomínali zapisovat docházku dětí na programy. Dítě zůstalo déle, učitel to zapomněl zapsat a školka tím přicházela o peníze,“ popisuje dále paní ředitelka.

Zajímá Vás, jak může Twigsee pomoct také Vaší škole? Rádi spolu s Vámi najdeme vhodné řešení.
Stačí si objednat online schůzku. 

Ze zkušenosti víme, že některé školky mají problém přesvědčit rodiče.
Jak jste to vyřešili u Vás?

“Opět je to o komunikaci. Nejdříve jsme se s rodiči osobně sešli, aplikaci představili, vysvětli naše důvody, ale hlavně jsme se zaměřili na přínos. Následně jsme dali do školního řádu, že instalace aplikace je povinná a je nutné mít zapnuté notifikace. Většina našich rodičů aplikaci chce a nemá s tím problém”.
Pro nás je důležité vidět, že si zprávu rodiče přečetli což nám aplikace poskytuje. Měli jsme případ rozvedených rodičů, který zašel skoro k soudu, protože jeden z rodičů měl pocit, že ho neinformujeme. Ukázalo se, že nemá i přes naše urgence a žádosti aplikaci nainstalovanou. Potom, co si nainstaloval Twigsee, byl z velké části problém vyřešen,“ vzpomíná si na nepříjemnou situaci.

„Přiznám se, že mně se líbí, že rodiče nemohou na příspěvky reagovat. V minulosti, když jsme používali jiné kanály se nám po publikování fotek stávalo, že jsme museli reagovat na dotazy typu – Proč moje dítě nemá správné ponožky, nebo když jsme byli na lyžáku, tak zase nemají na sobě správnou kuklu, bundu a podobně. Rodičům posílám fotografie, abychom je ujistili, že je všechno v pořádku a jejich dítě se má dobře, či zpříjemnit jim den milými fotkami jejich ratolestí. Mají však telefonní číslo do školky a pracovní e-maily učitelů a můžou nás vždy kontaktovat i mimo aplikace.

Dnešní doba plná informací přinesla negativní dopad na statut učitelské profese. Častokrát mají rodiče tendenci říkat nám, jak máme děti ve školce vzdělávat, jak k nim přistupovat a diskutují nad různými vzdělávacími metodami, proto jsou ředitelky opatrné a komunikují co nejméně. Já však jdu jinou cestou, já mám naštěstí Twigsee, školku v kapse,” dodává s jiskrou v oku paní ředitelka Ouhledová.

10. 1. 2023 | Lujza Olsen

Doporučujeme

<strong>Jak ve školce nastavit<br/> pozitivní kulturu</strong>
Jak ve školce nastavit
pozitivní kulturu

01. 06. 2023 | Martina Zatloukalová

Asi se shodneme, že nejlépe je nám tam, kde se cítíme vítáni, respektováni a přijímáni takoví, jací jsme. Přesně taková atmosféra by měla vládnout v každé školce. Detail článku »

<strong>Jak mít pod kontrolou <br/>docházku ve školce</strong>
Jak mít pod kontrolou
docházku ve školce

05. 09. 2023 | Martina Zatloukalová

Ať už potřebujete vykázat průměrnou měsíční docházku celé třídy, nebo potvrdit rozsah docházky konkrétního dítěte, elektronická evidence docházky vám usnadní práci. Zjistěte jak. Detail článku »

<strong>Proč je důležité zapojit rodiče do předškolního vzdělávání</strong>
Proč je důležité zapojit rodiče do předškolního vzdělávání

31. 01. 2023 | Martina Zatloukalová

Pokud rodiče a školka vzájemně spolupracují, mohou dětem poskytnout plnou podporu v rozvoji jejich potenciálu. Pro děti je důležité, aby jim rodiče byli oporou. Aby ocenili jejich pokroky a úspěch, aby je podpořili v nesnázích. Detail článku »

Co říkají školky,
které používají Twigsee?

Kristýna Petráčková

Twigsee mi každodenně usnadňuje řízení školky a s tím spojenou administrativu, které je požehnaně. Snadno jsem zaučila všechny naše pedagogy, kteří si jí spolu s rodiči užívají na maximum. Team Twigsee je pohotový, a reagují na všechny naše podněty. Děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených školek a škol! :)

Kristýna Petráčková
Ředitelka
Linda Janichová

Aplikaci Twigsee používáme v našich Foxíkových školkách a jeslích již více než rok. Prostřednictvím aplikace sdělujeme rodičům důležité informace. Sdílíme fotky dětí z každodenních činností, využíváme ankety, na které nám rodiče reagují rychleji než při osobním kontaktu. Máme přehled o tom, kolik nám v daný den přijde dětí a můžeme tak plánovat i upravovat program dne. Rodičům se na aplikaci líbí zejména to, že mají okamžité informace o dění ve školce/jeslích, vidí spousty fotek a mohou své dítě během pár kliknutí omluvit na dobu, na kterou potřebují. Aplikace Twigsee reaguje na potřeby našich školek a jeslí, její ovládání je pro učitele, chůvy i rodiče rychlé a snadné. S aplikací Twigsee jdeme zkrátka s dobou.

Linda Janichová
Ředitelka
Zuzana Vacíková

Twigsee nás zaujala hned od prezentace díky nabízenému rozsahu funkcí. Nešlo o systém, který by nám řešil jen docházku nebo jen matriku. Nabízel nám možnost mít tzv. vše pod jednou střechou. Jako třešnička na dortu je možnost zasílat rodičům příspěvky o tom, jak se jejich děti ve školce ten den mají. Aplikaci si rodiče oblíbili velice rychle. U pedagogů z počátku převažovala spíše obava, zda jim tím vedení školky nechce přidávat opět práci navíc. Brzy ale zjistili, že psaní příspěvků rodičům jim dělá radost a také konečně mají přehled o docházce dětí aktuálně na každý den. Twigsee zvládá snad celou agendu potřebnou ve školce kromě účetnictví. Lesní mateřská škola skřítka Pohádky, z.s., Zvole

Zuzana Vacíková
zástupce ředitele
Michelle Specht

Skvělá zákaznická podpora! Jakémukoli problému se dostane okamžité pozornosti a také obchodní zástupci jsou velmi ochotní pomoci.

Michelle Specht
ředitelka
Helena Zdrubecká

S aplikací Twigsee začínáme, oslovila mě nabídka. Především časová úspora. Mohu využít čas smysluplněji než je administrativa a to směrem k dětem. Cením si profesionality týmu. Pan Med nám kvalitně zdůvodnil veškeré naše dotazy. Nadchla mě forma zápisu nových dětí, docházky a hlavně spojení učitelek s rodiči, které nenaruší přímou práci s dětmi. Před uzavřením smlouvy jsme si porovnaly nabídku obdobných aplikací a došly jsme k názoru, že aplikace Twigsee poskytuje nejkomplexnější nabídku služeb pro potřeby mateřské školy.

Helena Zdrubecká
ředitelka
Jan Vodrážka

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale fungujeme druhým rokem, máme přes spoustu reakcí od rodičů a doslova všechny jsou pozitivní. Navíc si rodiče začali konečně uvědomovat, co pro ně naši učitelé dělají a nejen, že je méně zatěžují všemožnými požadavky, sami nám dokonce nabízejí pomoc, vozí hračky, firemní dárečky nebo medy z Moravy. Jsme nadšení a objednáváme Twigsee i pro naši druhou pobočku v Průhonicích.

Jan Vodrážka
ředitel
Michaela Možiešíková

Konečně jsme zrušili podpisové archy pro všechny přihlášky, galerii na Rajčeti i zapomínání rodičů na program školky. Rodiče navíc vědí, co se ve školce děje a jsou tak mnohem šťastnější a klidnější, nám odpadlo neustále vysvětlování a opakování stejných věcí. Děkujeme.

Michaela Možiešíková
zástupce ředitele
Zuzana Černá

Úžasná aplikace, která od začátku školního roku (kdy jsme ji začali nově používat) zrychlila, zpřehlednila a zkvalitnila komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Navíc neuvěřitelně usnadňuje práci veškerému personálu. Nadšení z aplikace panuje i na straně rodičů.

Zuzana Černá
zástupkyně ředitelky
Lucie England

Twigsee si nás získalo od prvních okamžiků, kdy jsme s ním začali pracovat. Umožní Vám vést si vše o školce přehledně, na jednom místě. Twigsee budete milovat, protože Vám usnadní administraci, zrychlí a zefektivni komunikaci s rodiči a vzbudí nadšeni jak u Vašich pedagogů, tak u Vašich rodičů! Velmi si také cením skvělé podpory ze strany týmu Twigsee, který je vždy připraven řešit naše dotazy, přání i požadavky. Zkrátka Twigsee mohu bez váhání a výhrad jedině doporučit.

Lucie England
Ředitelka
Tereza Dvořáková

Twigsee je skvělá inovativní aplikace, jak pro mě, jakožto ředitelku, tak i jako matku. Konečně aplikace, která všem ulehčí práci s administrativou ohledně MŠMT, tak i MPSV a navíc velice přehledně a intuitivně. Komunikace s Twigsee týmem je naprosto bezkonkurenční, všechny dotazy ohledně aplikace a jejích funkcí mi vždy ochotně vysvětlili, kdykoli jsem potřebovala. Jako matka oceňuji přehledné informace týkající se mého dítěte, každý den, tak mám přehled o jeho aktivitách a důležitých informacích ve školce ze stran učitelů i vedení. Aplikaci určitě doporučuji všem ředitelům i rodičům!

Tereza Dvořáková
ředitelka
Dominika Hájková

Aplikaci Twigsee používá školka Malvína už více než rok. Je nám velkým pomocníkem. Díky profilům dětí máme přehledný seznam o všech důležitých informacích, které se jich týkají. Komunikace s rodiči je vlivem Twigsee o dost jednodušší. Můžeme jim sdílet fotografie ze školky, když potřebujeme předat nějakou informaci, stačí napsat příspěvek a vybrat, kdo tuto zprávu dostane. Ušetří nám to tak spoustu práce, když nemusíme informovat každého rodiče zvlášť. Co si ovšem nemůžeme vynachválit, je přehledná docházka. Sama nám ukáže počet přítomných, či omluvených dětí nebo naopak upozorní na to, kdo jde po obědě. Za naši školku aplikaci velmi doporučujeme a team lidí, kteří ji vytvořili, jsou profesionálové v tom, co dělají. Na každý náš dotaz obratem reagují a vždy jsou nám nápomocní.

Dominika Hájková
zástupce ředitele
Pan Jimmy

Dobrý den, s Twigsee je to zatím dobré. Podařilo se nám vytvořit třídy a nahrát jména studentů. Jména učitelů již byla sdílena a věříme, že do příštího týdne by mohlo jít o něco jiného.

Pan Jimmy
Greenwood Groove Academy

Máte již účet?Přihlásit se

Kontakt

povinná pole *