Chci konzultaci

Sandberg Capital, Bakaláři a Twigsee založili Educleus

Nový vzdělávací holding zaměřený na podporu
digitalizace a inovací ve vzdělávání

PRAHA/BRATISLAVA (20/04/2023) Slovenská private equity společnost Sandberg Capital ve spolupráci s Bakaláři, tvůrci nejrozšířenějšího školního informačního systému v České republice, a Twigsee, vývojáři aplikace pro mateřské školy, založila novou holdingovou skupinu s názvem Educleus. Cílem této nově vzniklé skupiny je poskytovat digitální podporu školkám a školám v České republice.

Educleus nabízí moderní řešení pro digitální transformaci vzdělávacích institucí a umožňuje tak jejich přechod z tradičních, klasických forem vzdělávání a komunikace s rodiči na inovativní, digitální formy.

Vanda Seidelová Founder / CEO

V tomto okamžiku má skupina Educleus pod záštitou 92 % všech českých škol (přibližně 5 000) a 15 % všech českých mateřských škol (750), což dohromady představuje více než 1 milion aktivních uživatelů. Bakaláři jsou nejpoužívanější českou softwarovou společností v oblasti školství a mají více než 30letou tradici. Twigsee jako lídr v oblasti předškolních informačních systémů je mladá technologická společnost založená v roce 2019, která nabízí uživatelsky přívětivé produkty pro mateřské školy založené na moderních technologiích. Obě společnosti a jejich investor Sandberg Capital však sdílejí stejnou vizi – v rychle se rozvíjející době se chtějí zaměřit na vnášení inovací do vzdělávání.

„Pro Sandberg je vzdělávání jedním z klíčových témat již od samotného založení fondu. Kromě Bakalářů vlastníme od roku 2017 také mezinárodní školu Cambridge a síť mateřských škol Funiversity. Vytvoření společnosti Educleus je dalším důležitým krokem v naplňování naší dlouhodobé vize podpory moderního vzdělávání ve středoevropském regionu,“ říká František Paller, investiční manažer společnosti Sandberg Capital odpovědný za oblast vzdělávání.

Generální ředitelkou skupiny byla jmenována Vanda Seidelová, zakladatelka společnosti Twigsee. Jak upřesňuje Paller, v tuto chvíli se nejedná o sloučení subjektů. Společnosti Bakaláři a Twigsee budou fungovat paralelně jako dvě sesterské společnosti v rámci nového holdingu Educleus, jehož 75% vlastníkem je Sandberg Capital.

„Jsem ráda, že zástupci společností Bakaláři a Sandberg vidí obrovský potenciál, který může spojení našich společností přinést zákazníkům, a že jsem dostala důvěru tuto skupinu řídit. Přestože se nejedná o sloučení subjektů, začínáme nyní tvořit jeden společný organizační tým. Můžeme vzájemně těžit ze svých zkušeností, partnerství a sdíleného know-how, a to vše s cílem přinášet ještě zajímavější produkty a služby, které vyřeší každodenní problémy našich uživatelů, tedy učitelů, ředitelů, rodičů, žáků, ale i zřizovatelů a dalších subjektů zapojených do oblasti vzdělávání. Svět v digitálním věku se nám doslova mění pod rukama a mnohá odvětví s ním jen těžko drží krok. Věříme, že naše spojení může přinést inovace do světa vzdělávání, protože koneckonců jsou to naše děti, kdo za 10-20 let povede tuto zemi a my jim chceme pomoci připravit se. Společnost Sandberg dlouhodobě podporuje inovativní projekty, takže se velmi těšíme, jaké novinky budeme moci brzy představit,“ dodává Seidelová.

„Se společností Sandberg spolupracujeme již 8 let a víme, že nám to přineslo obrovský růst. Pomohlo nám to také konsolidovat český trh v oblasti školních informačních systémů. Po tomto novém spojení se nám společně podařilo rozšířit věkové portfolio našich klientů od dětí předškolního věku až po absolventy středních škol. Tím jsme dále posílili naši pozici lídra na českém trhu. Společně chceme překročit hranice informačních systémů a stát se důvěryhodnými partnery pro řešení dalších potřeb v oblasti vzdělávání,“ uzavírá Antonín Blatný, spoluzakladatel společnosti Bakaláři Software.

O Sandberg Capital

Sandberg Capital je slovenská private equity společnost založená v roce 2014. Zaměřuje se na investice do menších a středně velkých společností na Slovensku a v regionu střední a východní Evropy. Ve svém prvním fondu spravuje aktiva v hodnotě více než 210 milionů EUR, která investovala do odvětví IT, telekomunikací, zemědělství, vzdělávání a maloobchodu. V prosinci 2021 se společnosti Sandberg podařilo uzavřít svůj druhý investiční fond s vázaným kapitálem ve výši 130 milionů eur, do kterého investovali především institucionální investoři, včetně jednoho z největších evropských investorů, Evropského investičního fondu.

Bakaláři

Společnost Bakaláři Software byla založena v roce 2005. Základy skupiny však byly položeny již v roce 1989 původně volným sdružením programátorů, kteří chtěli společně automatizovat a zjednodušit specifické administrativní úkony, jež trápí učitele a ředitele škol. Skupina provozuje 4 softwary pod různými značkami a spravuje téměř 5 000 škol. Je také významným partnerem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, České školní inspekce a dalších relevantních hráčů v oblasti českého školství.

Twigsee

Twigsee vzniklo v roce 2019 jako moderní komunikační aplikace propojující rodiče s učiteli. Od roku 2020 rozšířila své funkce o legislativní povinnosti a nyní je schopna zvládnout téměř 90 % veškeré předškolní administrativy. Systém v současnosti využívá více než 700 škol v České republice, desítky pak na Slovensku a v dalších 10 zemích světa. Prioritou jsou inovace, eliminace duplicitní práce, uživatelská přívětivost a úspora času, peněz, energie a nervů všech uživatelů systému.

20. 4. 2023 | admin

Doporučujeme

<strong>Jak ve školce rozvíjet <br/>digitální kompetence</strong>
Jak ve školce rozvíjet
digitální kompetence

28. 11. 2023 | Martina Zatloukalová

Digitální technologie mají v dnešním světě pevné místo. Nemá cenu držet je pod zámkem, raději dětem ukažte, jak s nimi rozumně pracovat. Poradíme vám, jak už od školky rozvíjet digitální kompetence. Detail článku »

<strong>Jak ve školce pracovat se stresem</strong>
Jak ve školce pracovat se stresem

19. 12. 2023 | Martina Zatloukalová

Ve školce aby měl člověk deset očí, deset rukou a deset hodin času denně navíc. Jak si při práci s dětmi zachovat vnitřní klid a vyvarovat se stresu? Detail článku »

<strong>Rozhovor: Čtecí babičky přináší do školky nadhled</strong>
Rozhovor: Čtecí babičky přináší do školky nadhled

19. 03. 2024 | Martina Zatloukalová

Knihy jsou mostem, který dokáže spojit děti s nejstarší generací. Na program Přečti a další projekty mezigeneračního sdílení ve školkách jsme se ptali Kateřiny Jirglové, ředitelky obecně prospěšné společnosti Mezi námi. Detail článku »

Co říkají školky,
které používají Twigsee?

Kristýna Petráčková

Twigsee mi každodenně usnadňuje řízení školky a s tím spojenou administrativu, které je požehnaně. Snadno jsem zaučila všechny naše pedagogy, kteří si jí spolu s rodiči užívají na maximum. Team Twigsee je pohotový, a reagují na všechny naše podněty. Děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených školek a škol! :)

Kristýna Petráčková
Ředitelka
Linda Janichová

Aplikaci Twigsee používáme v našich Foxíkových školkách a jeslích již více než rok. Prostřednictvím aplikace sdělujeme rodičům důležité informace. Sdílíme fotky dětí z každodenních činností, využíváme ankety, na které nám rodiče reagují rychleji než při osobním kontaktu. Máme přehled o tom, kolik nám v daný den přijde dětí a můžeme tak plánovat i upravovat program dne. Rodičům se na aplikaci líbí zejména to, že mají okamžité informace o dění ve školce/jeslích, vidí spousty fotek a mohou své dítě během pár kliknutí omluvit na dobu, na kterou potřebují. Aplikace Twigsee reaguje na potřeby našich školek a jeslí, její ovládání je pro učitele, chůvy i rodiče rychlé a snadné. S aplikací Twigsee jdeme zkrátka s dobou.

Linda Janichová
Ředitelka
Zuzana Vacíková

Twigsee nás zaujala hned od prezentace díky nabízenému rozsahu funkcí. Nešlo o systém, který by nám řešil jen docházku nebo jen matriku. Nabízel nám možnost mít tzv. vše pod jednou střechou. Jako třešnička na dortu je možnost zasílat rodičům příspěvky o tom, jak se jejich děti ve školce ten den mají. Aplikaci si rodiče oblíbili velice rychle. U pedagogů z počátku převažovala spíše obava, zda jim tím vedení školky nechce přidávat opět práci navíc. Brzy ale zjistili, že psaní příspěvků rodičům jim dělá radost a také konečně mají přehled o docházce dětí aktuálně na každý den. Twigsee zvládá snad celou agendu potřebnou ve školce kromě účetnictví.Lesní mateřská škola skřítka Pohádky, z.s., Zvole

Zuzana Vacíková
zástupce ředitele
Michelle Specht

Skvělá zákaznická podpora! Jakémukoli problému se dostane okamžité pozornosti a také obchodní zástupci jsou velmi ochotní pomoci.

Michelle Specht
ředitelka
Helena Zdrubecká

S aplikací Twigsee začínáme, oslovila mě nabídka. Především časová úspora. Mohu využít čas smysluplněji než je administrativa a to směrem k dětem. Cením si profesionality týmu. Pan Med nám kvalitně zdůvodnil veškeré naše dotazy. Nadchla mě forma zápisu nových dětí, docházky a hlavně spojení učitelek s rodiči, které nenaruší přímou práci s dětmi. Před uzavřením smlouvy jsme si porovnaly nabídku obdobných aplikací a došly jsme k názoru, že aplikace Twigsee poskytuje nejkomplexnější nabídku služeb pro potřeby mateřské školy.

Helena Zdrubecká
ředitelka
Jan Vodrážka

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale fungujeme druhým rokem, máme přes spoustu reakcí od rodičů a doslova všechny jsou pozitivní. Navíc si rodiče začali konečně uvědomovat, co pro ně naši učitelé dělají a nejen, že je méně zatěžují všemožnými požadavky, sami nám dokonce nabízejí pomoc, vozí hračky, firemní dárečky nebo medy z Moravy. Jsme nadšení a objednáváme Twigsee i pro naši druhou pobočku v Průhonicích.

Jan Vodrážka
ředitel
Michaela Možiešíková

Konečně jsme zrušili podpisové archy pro všechny přihlášky, galerii na Rajčeti i zapomínání rodičů na program školky. Rodiče navíc vědí, co se ve školce děje a jsou tak mnohem šťastnější a klidnější, nám odpadlo neustále vysvětlování a opakování stejných věcí. Děkujeme.

Michaela Možiešíková
zástupce ředitele
Zuzana Černá

Úžasná aplikace, která od začátku školního roku (kdy jsme ji začali nově používat) zrychlila, zpřehlednila a zkvalitnila komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Navíc neuvěřitelně usnadňuje práci veškerému personálu. Nadšení z aplikace panuje i na straně rodičů.

Zuzana Černá
zástupkyně ředitelky
Lucie England

Twigsee si nás získalo od prvních okamžiků, kdy jsme s ním začali pracovat. Umožní Vám vést si vše o školce přehledně, na jednom místě. Twigsee budete milovat, protože Vám usnadní administraci, zrychlí a zefektivni komunikaci s rodiči a vzbudí nadšeni jak u Vašich pedagogů, tak u Vašich rodičů! Velmi si také cením skvělé podpory ze strany týmu Twigsee, který je vždy připraven řešit naše dotazy, přání i požadavky. Zkrátka Twigsee mohu bez váhání a výhrad jedině doporučit.

Lucie England
Ředitelka
Tereza Dvořáková

Twigsee je skvělá inovativní aplikace, jak pro mě, jakožto ředitelku, tak i jako matku. Konečně aplikace, která všem ulehčí práci s administrativou ohledně MŠMT, tak i MPSV a navíc velice přehledně a intuitivně. Komunikace s Twigsee týmem je naprosto bezkonkurenční, všechny dotazy ohledně aplikace a jejích funkcí mi vždy ochotně vysvětlili, kdykoli jsem potřebovala. Jako matka oceňuji přehledné informace týkající se mého dítěte, každý den, tak mám přehled o jeho aktivitách a důležitých informacích ve školce ze stran učitelů i vedení. Aplikaci určitě doporučuji všem ředitelům i rodičům!

Tereza Dvořáková
ředitelka
Dominika Hájková

Aplikaci Twigsee používá školka Malvína už více než rok. Je nám velkým pomocníkem. Díky profilům dětí máme přehledný seznam o všech důležitých informacích, které se jich týkají. Komunikace s rodiči je vlivem Twigsee o dost jednodušší. Můžeme jim sdílet fotografie ze školky, když potřebujeme předat nějakou informaci, stačí napsat příspěvek a vybrat, kdo tuto zprávu dostane. Ušetří nám to tak spoustu práce, když nemusíme informovat každého rodiče zvlášť. Co si ovšem nemůžeme vynachválit, je přehledná docházka. Sama nám ukáže počet přítomných, či omluvených dětí nebo naopak upozorní na to, kdo jde po obědě. Za naši školku aplikaci velmi doporučujeme a team lidí, kteří ji vytvořili, jsou profesionálové v tom, co dělají. Na každý náš dotaz obratem reagují a vždy jsou nám nápomocní.

Dominika Hájková
zástupce ředitele
Pan Jimmy

Dobrý den, s Twigsee je to zatím dobré. Podařilo se nám vytvořit třídy a nahrát jména studentů. Jména učitelů již byla sdílena a věříme, že do příštího týdne by mohlo jít o něco jiného.

Pan Jimmy
Greenwood Groove Academy

Máte již účet?Přihlásit se

Kontakt

povinná pole *