Chci konzultaci

Proč je důležité zapojit rodiče do předškolního vzdělávání

Nejdůležitější fáze kognitivního vývoje nastává v předškolním věku. Malé děti nasávají informace a podněty okolního světa jako houba. Pokud rodiče a školka vzájemně spolupracují, mohou dětem poskytnout plnou podporu v rozvoji jejich potenciálu.

Rodiče znají své děti nejlépe a jsou jejich prvnímu učiteli. S nástupem dětí do mateřské školy se rodičovská role mění. Mnoho rodičů získá pocit, že teď už jich není potřeba a děti se všechno podstatné naučí ve školce. Je ale v nejlepším zájmu dítěte, aby rodiče v procesu vzdělávání zůstali aktivními postavami.

Rodiče, dítě a učitelka při rozhovoru u stolu

Pro děti je důležité, aby jim rodiče byli oporou. Aby ocenili jejich pokroky a úspěch, aby je podpořili v nesnázích. Pozornost rodičů přispívá ke zlepšení sebedůvěry, motivace i celkové pohody dětí a pomáhá řešit mnoho problémů s chováním.

Klíčem k úspěchu je propojení domova a školky. Rodiče, kteří mají přehled o tom, jakých milníků už jejich dítě dosáhlo a co dělá ve školce, mohou na školní aktivity navázat i doma. Znalosti nabyté ve třídě převedou do každodenní praxe, pomáhají dětem procvičovat jejich dovednosti a zdokonalovat se v nich. Děti vnímají domácí prostředí pozitivněji a dosahují zde lepších výsledků.

Jak rodiče zapojit do dění ve školce

1. Seznamte se

Pozvěte rodiče do školky, aby se seznámili s prostředím a personálem. Budujte vzájemné vztahy v přátelské atmosféře, pomůžete tak rodičům uvolnit se a ochotněji se zapojit do dění ve školce.

2. Komunikujte

Setkávejte se s rodiči na třídních schůzkách, prohoďte pár slov při předávání dítěte, pravidelně komunikujte prostřednictvím aplikace. S aplikací Twigsee mají rodiče vždy přehled o důležitých informacích. Dejte rodičův vědět, co se ve školce děje. Od dětí se to často nedozví. Sdílejte s nimi fotografie a videa z průběhu dne, informujte je o pokrocích dítěte a školních aktivitách.


Zajímá Vás, jak může Twigsee pomoct také Vaší škole?
Rádi spolu s Vámi najdeme vhodné řešení.
Stačí si objednat online schůzku. 


3. Zapojte je

Nechte rodiče zapojit se do dění. Mohou pomoci s přípravou školní akce, účastnit se školních besídek nebo se objevit přímo ve třídě. Pro děti je to skvělý zážitek, když jim rodiče přijdou povídat o svém povolání, přivedou ukázat domácího mazlíčka nebo jim třeba pomůžou vyrobit ptačí budku.

4. Poraďte jim

Zkuste rodičům poradit, jak nejlépe rozvíjet nadání a nově získané dovednosti jejich dětí v domácím prostředí. Dejte jim radu, jak na aktivní učení během hry, doporučte jim knížky ke společnému čtení.

5. Poděkujte

Nezapomeňte rodičům říct, že si jejich podpory vážíte. Poděkujte jim, že si při svém pracovním vytížení našli čas zapojit se.


Zajímá Vás, jak může Twigsee pomoct také Vaší škole?
Rádi spolu s Vámi najdeme vhodné řešení.
Stačí si objednat online schůzku. 


31. 1. 2023 | Martina Zatloukalová

Doporučujeme

<strong>Jak se připravit na inspekci školky</strong>
Jak se připravit na inspekci školky

05. 03. 2024 | Martina Zatloukalová

Čekáte letos návštěvu ČŠI a chcete se na ni co nejlépe připravit? Zeptali jsme se školek z celé republiky na jejich zkušenosti s inspektory. Zajímá vás, jaká doporučení pro vás mají? Detail článku »

<strong>Jak ve školce hravě trénovat hrubou motoriku</strong>
Jak ve školce hravě trénovat hrubou motoriku

31. 10. 2023 | Martina Zatloukalová

Pro předškolní děti je pohyb základní potřebou. Při fyzické aktivitě vybijí energii, poznávají své tělo a přispívají ke svému zdravému vývoji. Jak je v tom můžete podpořit? Detail článku »

<strong>Proč ve školce trénovat spolupráci mozkových hemisfér</strong>
Proč ve školce trénovat spolupráci mozkových hemisfér

21. 05. 2024 | Martina Zatloukalová

Co můžete ve školce udělat pro děti s vývojovou dysfázií, se zkříženou lateralitou nebo třeba s opožděným vývojem řeči? Můžete s nimi trénovat spolupráci mozkových hemisfér. Proč je to důležité? Detail článku »

Co říkají školky,
které používají Twigsee?

Kristýna Petráčková

Twigsee mi každodenně usnadňuje řízení školky a s tím spojenou administrativu, které je požehnaně. Snadno jsem zaučila všechny naše pedagogy, kteří si jí spolu s rodiči užívají na maximum. Team Twigsee je pohotový, a reagují na všechny naše podněty. Děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených školek a škol! :)

Kristýna Petráčková
Ředitelka
Linda Janichová

Aplikaci Twigsee používáme v našich Foxíkových školkách a jeslích již více než rok. Prostřednictvím aplikace sdělujeme rodičům důležité informace. Sdílíme fotky dětí z každodenních činností, využíváme ankety, na které nám rodiče reagují rychleji než při osobním kontaktu. Máme přehled o tom, kolik nám v daný den přijde dětí a můžeme tak plánovat i upravovat program dne. Rodičům se na aplikaci líbí zejména to, že mají okamžité informace o dění ve školce/jeslích, vidí spousty fotek a mohou své dítě během pár kliknutí omluvit na dobu, na kterou potřebují. Aplikace Twigsee reaguje na potřeby našich školek a jeslí, její ovládání je pro učitele, chůvy i rodiče rychlé a snadné. S aplikací Twigsee jdeme zkrátka s dobou.

Linda Janichová
Ředitelka
Zuzana Vacíková

Twigsee nás zaujala hned od prezentace díky nabízenému rozsahu funkcí. Nešlo o systém, který by nám řešil jen docházku nebo jen matriku. Nabízel nám možnost mít tzv. vše pod jednou střechou. Jako třešnička na dortu je možnost zasílat rodičům příspěvky o tom, jak se jejich děti ve školce ten den mají. Aplikaci si rodiče oblíbili velice rychle. U pedagogů z počátku převažovala spíše obava, zda jim tím vedení školky nechce přidávat opět práci navíc. Brzy ale zjistili, že psaní příspěvků rodičům jim dělá radost a také konečně mají přehled o docházce dětí aktuálně na každý den. Twigsee zvládá snad celou agendu potřebnou ve školce kromě účetnictví.Lesní mateřská škola skřítka Pohádky, z.s., Zvole

Zuzana Vacíková
zástupce ředitele
Michelle Specht

Skvělá zákaznická podpora! Jakémukoli problému se dostane okamžité pozornosti a také obchodní zástupci jsou velmi ochotní pomoci.

Michelle Specht
ředitelka
Helena Zdrubecká

S aplikací Twigsee začínáme, oslovila mě nabídka. Především časová úspora. Mohu využít čas smysluplněji než je administrativa a to směrem k dětem. Cením si profesionality týmu. Pan Med nám kvalitně zdůvodnil veškeré naše dotazy. Nadchla mě forma zápisu nových dětí, docházky a hlavně spojení učitelek s rodiči, které nenaruší přímou práci s dětmi. Před uzavřením smlouvy jsme si porovnaly nabídku obdobných aplikací a došly jsme k názoru, že aplikace Twigsee poskytuje nejkomplexnější nabídku služeb pro potřeby mateřské školy.

Helena Zdrubecká
ředitelka
Jan Vodrážka

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale fungujeme druhým rokem, máme přes spoustu reakcí od rodičů a doslova všechny jsou pozitivní. Navíc si rodiče začali konečně uvědomovat, co pro ně naši učitelé dělají a nejen, že je méně zatěžují všemožnými požadavky, sami nám dokonce nabízejí pomoc, vozí hračky, firemní dárečky nebo medy z Moravy. Jsme nadšení a objednáváme Twigsee i pro naši druhou pobočku v Průhonicích.

Jan Vodrážka
ředitel
Michaela Možiešíková

Konečně jsme zrušili podpisové archy pro všechny přihlášky, galerii na Rajčeti i zapomínání rodičů na program školky. Rodiče navíc vědí, co se ve školce děje a jsou tak mnohem šťastnější a klidnější, nám odpadlo neustále vysvětlování a opakování stejných věcí. Děkujeme.

Michaela Možiešíková
zástupce ředitele
Zuzana Černá

Úžasná aplikace, která od začátku školního roku (kdy jsme ji začali nově používat) zrychlila, zpřehlednila a zkvalitnila komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Navíc neuvěřitelně usnadňuje práci veškerému personálu. Nadšení z aplikace panuje i na straně rodičů.

Zuzana Černá
zástupkyně ředitelky
Lucie England

Twigsee si nás získalo od prvních okamžiků, kdy jsme s ním začali pracovat. Umožní Vám vést si vše o školce přehledně, na jednom místě. Twigsee budete milovat, protože Vám usnadní administraci, zrychlí a zefektivni komunikaci s rodiči a vzbudí nadšeni jak u Vašich pedagogů, tak u Vašich rodičů! Velmi si také cením skvělé podpory ze strany týmu Twigsee, který je vždy připraven řešit naše dotazy, přání i požadavky. Zkrátka Twigsee mohu bez váhání a výhrad jedině doporučit.

Lucie England
Ředitelka
Tereza Dvořáková

Twigsee je skvělá inovativní aplikace, jak pro mě, jakožto ředitelku, tak i jako matku. Konečně aplikace, která všem ulehčí práci s administrativou ohledně MŠMT, tak i MPSV a navíc velice přehledně a intuitivně. Komunikace s Twigsee týmem je naprosto bezkonkurenční, všechny dotazy ohledně aplikace a jejích funkcí mi vždy ochotně vysvětlili, kdykoli jsem potřebovala. Jako matka oceňuji přehledné informace týkající se mého dítěte, každý den, tak mám přehled o jeho aktivitách a důležitých informacích ve školce ze stran učitelů i vedení. Aplikaci určitě doporučuji všem ředitelům i rodičům!

Tereza Dvořáková
ředitelka
Dominika Hájková

Aplikaci Twigsee používá školka Malvína už více než rok. Je nám velkým pomocníkem. Díky profilům dětí máme přehledný seznam o všech důležitých informacích, které se jich týkají. Komunikace s rodiči je vlivem Twigsee o dost jednodušší. Můžeme jim sdílet fotografie ze školky, když potřebujeme předat nějakou informaci, stačí napsat příspěvek a vybrat, kdo tuto zprávu dostane. Ušetří nám to tak spoustu práce, když nemusíme informovat každého rodiče zvlášť. Co si ovšem nemůžeme vynachválit, je přehledná docházka. Sama nám ukáže počet přítomných, či omluvených dětí nebo naopak upozorní na to, kdo jde po obědě. Za naši školku aplikaci velmi doporučujeme a team lidí, kteří ji vytvořili, jsou profesionálové v tom, co dělají. Na každý náš dotaz obratem reagují a vždy jsou nám nápomocní.

Dominika Hájková
zástupce ředitele
Pan Jimmy

Dobrý den, s Twigsee je to zatím dobré. Podařilo se nám vytvořit třídy a nahrát jména studentů. Jména učitelů již byla sdílena a věříme, že do příštího týdne by mohlo jít o něco jiného.

Pan Jimmy
Greenwood Groove Academy

Máte již účet?Přihlásit se

Kontakt

povinná pole *