Chci konzultaci

Aplikace Twigsee a systém ŠkolkIS spojily své síly

Usnadnit každodenní fungování předškolních zařízení, aby byla zajištěna maximální péče o děti, které je navštěvují, je společným cílem Twigsee i systému ŠkolkIS. A to je důvodem, proč se obě společnosti rozhodly spojit síly.

Složitá doba, ve které již rok žijeme, ukázala věci a problémy, které zůstávaly skryté nebo nebyla jejich důležitost tak markantní. Online prostor a moderní technologie jsou nezpochybnitelnou a nutnou součástí našeho života. Velmi zásadní je ale uchopit jejich využití pro zjednodušování správným způsobem. Digitalizace se předškolnímu vzdělávání dlouho vyhýbala. Nyní už je ale naprosto jasné, že digitální reforma je nezbytná i v této oblasti. Spojení TwigseeŠkolkIS je tak dalším krůčkem k dosažení tohoto cíle.

Docházkový systém ŠkolkIS byl vytvořen jako specifický nástroj pro snadnou elektronickou evidenci docházky dětí i zaměstnanců pro mikrojesle a dětské skupiny. Těmto dvěma typům zařízení pro děti ukládá povinnost evidovat docházku platná legislativa. Systém ŠkolkIS tak propojil čipy a přenosný terminál s webovou administrací, kam se docházka jednoduše zaznamenává. Systém se začal pomalu rozšiřovat o některé další funkce, které postupně vyplývaly z požadavků a potřeb klasických školek. Vývoje funkcí přesně na míru potřebám mateřských škol se ale již úspěšně ujal tým Twigsee. Proč tedy vytvářet od nuly něco, co je v tuto chvíli připravené i prověřené stovkami školek? Twigsee proto nabídlo své know-how a propojení obou technologií dostalo zelenou.

Twigsee a distanční výuka

Jak vnímá důležitost digitalizace předškolního vzdělávání Ladislav Ruttkay, CEO společnosti Meta IT, která ŠkolkIS vytvořila

„Co se týče digitalizace předškolního vzdělávání, tak jdou platformy tím správným směrem a jsou mnohem interaktivnější. Technologie nám umožní vidět pokrok dětí v rámci jejich výuky. Na platformách můžou být vidět fotografie žáků nebo jejich pracovních děl, dále také na čem aktuálně pracují a co je čeká. Výhodou je i snadnější komunikace mezi rodiči, vedoucími, kamarády nebo vychovateli. Naopak sociální sítě jsou mnohem více nebezpečné na sdílení jednotlivých fotografií nebo ohledně šikany.“

Proč jste se rozhodli spolupracovat právě s Twigsee?

„Spolupráce s Twigsee může přinést přidanou hodnotu všem mateřským školám a dětským skupinám, které mají momentálně náš docházkový systém Školkis. Na základě požadavků jsme nechtěli, aby naši klienti byli odkázáni pouze na naši platformu, ale chtěli jsme jim poskytnout více služeb. Protože jsme nechtěli vytvářet další aktivity v rámci naší platformy, rozhodli jsme se kontaktovat právě Twigsee. Je to integrovaná aplikace, která má mnoho funkcí pohromadě, a to i z reálného pohledu rodičů. Moc se nám líbil i osobní přístup a progresové myšlení zaměstnanců firmy.“

Co stálo za rozhodnutím Vandy Horáčkové Seidelové, CEO společnosti Twigsee, poskytnout své know-how a oba systémy tak propojit?

Všem nám jde o stejný cíl, pomoci školkám odlehčit od jejich administrativní zátěže a uvolnit jim ruce na to trávit čas s dětmi a ne s papíry, to je nejdůležitější. S týmem ŠkolkIS jsme se na tomto plně shodli. Každý z našich systémů řešil problematiku z trochu jiného úhlu, ale cíl byl společný. A tak jsme se dohodli, že spojíme síly a společně ještě více pomůžeme učitelům, ředitelům, ale i rodičům a nakonec i samotným dětem a to nás velmi těší. Všechny školky a dětské skupiny využívající ŠkolkIS tak nyní mohou využívat i celý systém Twigsee a díky integraci oba systémy komunikují automatizovaně. Těšíme se na společnou započatou cestu směrem ke školkám 21. století.

29. 3. 2021 | Tereza Šilhanová

Doporučujeme

<strong>Obce budou muset zajistit<br/>dostatek míst ve školkách</strong>
Obce budou muset zajistit
dostatek míst ve školkách

21. 08. 2023 | Martina Zatloukalová

Místní samosprávy mají povinnost zajistit péči o předškolní děti, aby rodiče mohli do práce, říká ministr Jurečka. Pokud to nezvládnou, mohou dostat méně peněz. Detail článku »

<strong>Jak ve školce podpořit zdravý vývoj dětských nohou</strong>
Jak ve školce podpořit zdravý vývoj dětských nohou

01. 08. 2023 | admin

Většina dětí se rodí se zdravýma nohama, přesto už při nástupu do první třídy trpí nejrůznějšími deformitami. Jak tenhle negativní trend zvrátit? Detail článku »

<strong>Proč ve školce trénovat spolupráci mozkových hemisfér</strong>
Proč ve školce trénovat spolupráci mozkových hemisfér

21. 05. 2024 | Martina Zatloukalová

Co můžete ve školce udělat pro děti s vývojovou dysfázií, se zkříženou lateralitou nebo třeba s opožděným vývojem řeči? Můžete s nimi trénovat spolupráci mozkových hemisfér. Proč je to důležité? Detail článku »

Co říkají školky,
které používají Twigsee?

Kristýna Petráčková

Twigsee mi každodenně usnadňuje řízení školky a s tím spojenou administrativu, které je požehnaně. Snadno jsem zaučila všechny naše pedagogy, kteří si jí spolu s rodiči užívají na maximum. Team Twigsee je pohotový, a reagují na všechny naše podněty. Děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených školek a škol! :)

Kristýna Petráčková
Ředitelka
Linda Janichová

Aplikaci Twigsee používáme v našich Foxíkových školkách a jeslích již více než rok. Prostřednictvím aplikace sdělujeme rodičům důležité informace. Sdílíme fotky dětí z každodenních činností, využíváme ankety, na které nám rodiče reagují rychleji než při osobním kontaktu. Máme přehled o tom, kolik nám v daný den přijde dětí a můžeme tak plánovat i upravovat program dne. Rodičům se na aplikaci líbí zejména to, že mají okamžité informace o dění ve školce/jeslích, vidí spousty fotek a mohou své dítě během pár kliknutí omluvit na dobu, na kterou potřebují. Aplikace Twigsee reaguje na potřeby našich školek a jeslí, její ovládání je pro učitele, chůvy i rodiče rychlé a snadné. S aplikací Twigsee jdeme zkrátka s dobou.

Linda Janichová
Ředitelka
Zuzana Vacíková

Twigsee nás zaujala hned od prezentace díky nabízenému rozsahu funkcí. Nešlo o systém, který by nám řešil jen docházku nebo jen matriku. Nabízel nám možnost mít tzv. vše pod jednou střechou. Jako třešnička na dortu je možnost zasílat rodičům příspěvky o tom, jak se jejich děti ve školce ten den mají. Aplikaci si rodiče oblíbili velice rychle. U pedagogů z počátku převažovala spíše obava, zda jim tím vedení školky nechce přidávat opět práci navíc. Brzy ale zjistili, že psaní příspěvků rodičům jim dělá radost a také konečně mají přehled o docházce dětí aktuálně na každý den. Twigsee zvládá snad celou agendu potřebnou ve školce kromě účetnictví.Lesní mateřská škola skřítka Pohádky, z.s., Zvole

Zuzana Vacíková
zástupce ředitele
Michelle Specht

Skvělá zákaznická podpora! Jakémukoli problému se dostane okamžité pozornosti a také obchodní zástupci jsou velmi ochotní pomoci.

Michelle Specht
ředitelka
Helena Zdrubecká

S aplikací Twigsee začínáme, oslovila mě nabídka. Především časová úspora. Mohu využít čas smysluplněji než je administrativa a to směrem k dětem. Cením si profesionality týmu. Pan Med nám kvalitně zdůvodnil veškeré naše dotazy. Nadchla mě forma zápisu nových dětí, docházky a hlavně spojení učitelek s rodiči, které nenaruší přímou práci s dětmi. Před uzavřením smlouvy jsme si porovnaly nabídku obdobných aplikací a došly jsme k názoru, že aplikace Twigsee poskytuje nejkomplexnější nabídku služeb pro potřeby mateřské školy.

Helena Zdrubecká
ředitelka
Jan Vodrážka

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale fungujeme druhým rokem, máme přes spoustu reakcí od rodičů a doslova všechny jsou pozitivní. Navíc si rodiče začali konečně uvědomovat, co pro ně naši učitelé dělají a nejen, že je méně zatěžují všemožnými požadavky, sami nám dokonce nabízejí pomoc, vozí hračky, firemní dárečky nebo medy z Moravy. Jsme nadšení a objednáváme Twigsee i pro naši druhou pobočku v Průhonicích.

Jan Vodrážka
ředitel
Michaela Možiešíková

Konečně jsme zrušili podpisové archy pro všechny přihlášky, galerii na Rajčeti i zapomínání rodičů na program školky. Rodiče navíc vědí, co se ve školce děje a jsou tak mnohem šťastnější a klidnější, nám odpadlo neustále vysvětlování a opakování stejných věcí. Děkujeme.

Michaela Možiešíková
zástupce ředitele
Zuzana Černá

Úžasná aplikace, která od začátku školního roku (kdy jsme ji začali nově používat) zrychlila, zpřehlednila a zkvalitnila komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Navíc neuvěřitelně usnadňuje práci veškerému personálu. Nadšení z aplikace panuje i na straně rodičů.

Zuzana Černá
zástupkyně ředitelky
Lucie England

Twigsee si nás získalo od prvních okamžiků, kdy jsme s ním začali pracovat. Umožní Vám vést si vše o školce přehledně, na jednom místě. Twigsee budete milovat, protože Vám usnadní administraci, zrychlí a zefektivni komunikaci s rodiči a vzbudí nadšeni jak u Vašich pedagogů, tak u Vašich rodičů! Velmi si také cením skvělé podpory ze strany týmu Twigsee, který je vždy připraven řešit naše dotazy, přání i požadavky. Zkrátka Twigsee mohu bez váhání a výhrad jedině doporučit.

Lucie England
Ředitelka
Tereza Dvořáková

Twigsee je skvělá inovativní aplikace, jak pro mě, jakožto ředitelku, tak i jako matku. Konečně aplikace, která všem ulehčí práci s administrativou ohledně MŠMT, tak i MPSV a navíc velice přehledně a intuitivně. Komunikace s Twigsee týmem je naprosto bezkonkurenční, všechny dotazy ohledně aplikace a jejích funkcí mi vždy ochotně vysvětlili, kdykoli jsem potřebovala. Jako matka oceňuji přehledné informace týkající se mého dítěte, každý den, tak mám přehled o jeho aktivitách a důležitých informacích ve školce ze stran učitelů i vedení. Aplikaci určitě doporučuji všem ředitelům i rodičům!

Tereza Dvořáková
ředitelka
Dominika Hájková

Aplikaci Twigsee používá školka Malvína už více než rok. Je nám velkým pomocníkem. Díky profilům dětí máme přehledný seznam o všech důležitých informacích, které se jich týkají. Komunikace s rodiči je vlivem Twigsee o dost jednodušší. Můžeme jim sdílet fotografie ze školky, když potřebujeme předat nějakou informaci, stačí napsat příspěvek a vybrat, kdo tuto zprávu dostane. Ušetří nám to tak spoustu práce, když nemusíme informovat každého rodiče zvlášť. Co si ovšem nemůžeme vynachválit, je přehledná docházka. Sama nám ukáže počet přítomných, či omluvených dětí nebo naopak upozorní na to, kdo jde po obědě. Za naši školku aplikaci velmi doporučujeme a team lidí, kteří ji vytvořili, jsou profesionálové v tom, co dělají. Na každý náš dotaz obratem reagují a vždy jsou nám nápomocní.

Dominika Hájková
zástupce ředitele
Pan Jimmy

Dobrý den, s Twigsee je to zatím dobré. Podařilo se nám vytvořit třídy a nahrát jména studentů. Jména učitelů již byla sdílena a věříme, že do příštího týdne by mohlo jít o něco jiného.

Pan Jimmy
Greenwood Groove Academy

Máte již účet?Přihlásit se

Kontakt

povinná pole *