Chci konzultaci

Den matek ve školce:
Tipy na dárky pro maminky

Stále hledáte inspiraci, co letos přichystat maminkám k svátku? Pak jste tu správně. Máme pro vás 7 nápadů na malé dárečky, které zvládnete vyrobit i s dětmi ve školce.

Každá maminka si za svou lásku a péči zaslouží poděkování. Jistě už pro ně s dětmi ve školce chystáte nějaké překvapení. Pokud by se vám hodil ještě nějaký nápad, inspirujte se, co milého můžete maminkám k svátku připravit.

Maminka s dcerou na Den matek

7 nápadů na dárečky pro maminky

1. Wellness odpoledne

Pozvěte maminky na odpočinkové odpoledne ve školce a nechte děti, aby o ně pečovaly:

 • kosmetický salón (hrací kosmetická a kadeřnická sada),
 • masážní salón (vonný olejíček, masážní pomůcky, lehátko, deky),
 • šperkařská dílna (korálky k navlékání),
 • kavárna (čaj a drobné občerstvení),
 • sprcha lásky (zavěšená srdíčka).

 

2. Přání od srdce

Bez ručně vyrobeného přáníčka by to nebylo ono. Letos na ně můžete připsat třeba tuto básničku:

Maminko moje, řeknu to hned,
že bych tě nedal(a) za celý svět.
Maminko moje, rád(a) Tě mám,
proto Ti dneska srdíčko dám.

 

Přání na Den matek
náhrdelník na Den matek
Mýdlo na Den matek
Náhrdelník z větvičky na Den matek

 

 • Čisté srdce:
  Na přáníčko přiložte šablonu srdce a hustě přes ni čmárejte voskovkou nebo ťupejte barvou. Po sloupnutí šablony zůstane uprostřed přání bílé srdíčko.
 •  

 • Srdce na dlani:
  Čtvrtku přehněte na polovinu, rozevřete a na obě vnitřní strany otiskněte dětské ruce. Z červeného papíru vystřihněte několik stejně velkých srdíček. Přeložte je napůl a slepujte hranou k sobě, aby vzniklo trojrozměrné srdce. Hotové srdce pak vlepte do přání.
 •  

 • Kvetoucí přání:
  Papír natrhejte na kousky, zalijte teplou vodou a nechte rozmočit přes noc. Druhý den namočený papír rozmixujte na kaši. Vymačkejte přebytečnou vodu a do papírové hmoty zamíchejte semínka květin. Nabírejte papírovou hmotu a roztírejte ji na síto, položené na starém ručníku. Snažte se dosáhnout tenké vrstvy a hladkého povrchu. Jemně tlačte, abyste z papírového plátu vymačkali další vodu. Nechte schnout na teplém místě a v průběhu schnutí vyměňujte ručník vespod. Suchý ruční papír použijte na výrobu přání.

 


Dvě šablony na výrobu přání pro maminky najdete také v našich květnových přípravách do školky.


Sůl na Den matek
srdíčko na Den matek
Dárkový poukaz na Den matek
Básnička na Den matek

 
 

3. Náhrdelník z větvičky

V lese najděte hezkou větvičku, postupně ji potírejte lepidlem a pevně omotávejte bavlnkou oblíbené barvy. Oba konce větvičky obtočte drátkem, ke kterému připevníte řetízek nebo koženou šňůrku.
 

4. Náhrdelník z bezových korálků

Ustřihněte pár větviček bezového keře. Rozstříhejte je na kousky a klacíkem z nich vytlačte měkký střed. Z korálků můžete sloupnout kůru a dřevo osmirkovat, můžete je pomalovat nebo jinak ozdobit. Připravené korálky navlékněte na šňůrku.
 

5. Květinová záložka

Na procházce natrhejte květy a vylisujte je v lisu na květiny. Ustřihněte pruh laminovací fólie, do ní vložte pruh papíru a naaranžujte suché květy. Nakonec zalaminujte. Do hotové záložky můžete udělat dírku a provléct jí ozdobnou šňůrku.
 

6. Koupelová sůl

Pro výrobu domácí koupelové soli smíchejte:

 • 1 díl hrubozrnné soli
 • 1 díl epsomské soli
 • 1 lžíci kokosového oleje
 • 15 kapek esenciálního oleje

Promíchejte a rozdělte do ozdobných skleniček s uzávěrem.

 

7. Ekologická svíčka

Sadu na výrobu svíček z rostlinného oleje seženete třeba zde. Den předem přeceďte použitý rostlinný olej přes sítko nebo kávový filtr. Do ozdobné skleničky vlepte knot. Odměřte 50 ml oleje, přelijte ho do zavařovačky a přihoďte k němu 2 barevné granulky. Zavařovačku s olejem dejte na 1 minutu do mikrovlnky. Odvažte 10 g prášku Oil2Wax, nasypte ho do horkého oleje a míchejte, až se prášek rozpustí. Hmotu přelijte do ozdobné skleničky a nechte 24 hodin tuhnout.
 

Záložka na Den matek
Svíčka na Den matek
Přání na Den matek
Dárečky na Den matek

 
 


A co třeba vyrobit maminkám k svátku glycerinové mýdlo?
Návod najdete v článku Vánoční minidárky, které zvládnou vyrobit i děti.


 
Věříme, že tyhle dárky udělají maminkám radost. Jsou to sice maličkosti, ale s láskou vyráběné.
Dejte nám potom na sociálních sítích vědět, co u vás mělo největší úspěch.
 
 

30. 4. 2024 | Martina Zatloukalová

Doporučujeme

<strong>Jak kultivovat pracovní prostředí <br/>ve školkách</strong>
Jak kultivovat pracovní prostředí
ve školkách

12. 09. 2023 | Martina Zatloukalová

Abyste dětem mohli předávat to nejlepší, musíte být sami v pohodě, musíte cítit motivaci a podporu. Poradíme vám, jak toho docílit skrze pozitivní pracovní prostředí. Detail článku »

<strong>Jak ve školce pracovat s metodami rozvoje kritického myšlení</strong>
Jak ve školce pracovat s metodami rozvoje kritického myšlení

14. 11. 2023 | Martina Zatloukalová

Jestliže má školka děti všestranně rozvíjet, měla by je vést i ke kritickému myšlení. Představíme vám metody, které můžete bez obav vyzkoušet i ve vaší třídě. Detail článku »

<strong>Výlety a exkurze: <br/>Kam vyrazit mimo školku</strong>
Výlety a exkurze:
Kam vyrazit mimo školku

24. 10. 2023 | Martina Zatloukalová

Pro skvělé zážitky nemusíte jezdit daleko. Najdete je i v docházkové vzdálenosti od školky. Poradíme vám, jak na to. Detail článku »

Co říkají školky,
které používají Twigsee?

Kristýna Petráčková

Twigsee mi každodenně usnadňuje řízení školky a s tím spojenou administrativu, které je požehnaně. Snadno jsem zaučila všechny naše pedagogy, kteří si jí spolu s rodiči užívají na maximum. Team Twigsee je pohotový, a reagují na všechny naše podněty. Děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených školek a škol! :)

Kristýna Petráčková
Ředitelka
Linda Janichová

Aplikaci Twigsee používáme v našich Foxíkových školkách a jeslích již více než rok. Prostřednictvím aplikace sdělujeme rodičům důležité informace. Sdílíme fotky dětí z každodenních činností, využíváme ankety, na které nám rodiče reagují rychleji než při osobním kontaktu. Máme přehled o tom, kolik nám v daný den přijde dětí a můžeme tak plánovat i upravovat program dne. Rodičům se na aplikaci líbí zejména to, že mají okamžité informace o dění ve školce/jeslích, vidí spousty fotek a mohou své dítě během pár kliknutí omluvit na dobu, na kterou potřebují. Aplikace Twigsee reaguje na potřeby našich školek a jeslí, její ovládání je pro učitele, chůvy i rodiče rychlé a snadné. S aplikací Twigsee jdeme zkrátka s dobou.

Linda Janichová
Ředitelka
Zuzana Vacíková

Twigsee nás zaujala hned od prezentace díky nabízenému rozsahu funkcí. Nešlo o systém, který by nám řešil jen docházku nebo jen matriku. Nabízel nám možnost mít tzv. vše pod jednou střechou. Jako třešnička na dortu je možnost zasílat rodičům příspěvky o tom, jak se jejich děti ve školce ten den mají. Aplikaci si rodiče oblíbili velice rychle. U pedagogů z počátku převažovala spíše obava, zda jim tím vedení školky nechce přidávat opět práci navíc. Brzy ale zjistili, že psaní příspěvků rodičům jim dělá radost a také konečně mají přehled o docházce dětí aktuálně na každý den. Twigsee zvládá snad celou agendu potřebnou ve školce kromě účetnictví.Lesní mateřská škola skřítka Pohádky, z.s., Zvole

Zuzana Vacíková
zástupce ředitele
Michelle Specht

Skvělá zákaznická podpora! Jakémukoli problému se dostane okamžité pozornosti a také obchodní zástupci jsou velmi ochotní pomoci.

Michelle Specht
ředitelka
Helena Zdrubecká

S aplikací Twigsee začínáme, oslovila mě nabídka. Především časová úspora. Mohu využít čas smysluplněji než je administrativa a to směrem k dětem. Cením si profesionality týmu. Pan Med nám kvalitně zdůvodnil veškeré naše dotazy. Nadchla mě forma zápisu nových dětí, docházky a hlavně spojení učitelek s rodiči, které nenaruší přímou práci s dětmi. Před uzavřením smlouvy jsme si porovnaly nabídku obdobných aplikací a došly jsme k názoru, že aplikace Twigsee poskytuje nejkomplexnější nabídku služeb pro potřeby mateřské školy.

Helena Zdrubecká
ředitelka
Jan Vodrážka

Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale fungujeme druhým rokem, máme přes spoustu reakcí od rodičů a doslova všechny jsou pozitivní. Navíc si rodiče začali konečně uvědomovat, co pro ně naši učitelé dělají a nejen, že je méně zatěžují všemožnými požadavky, sami nám dokonce nabízejí pomoc, vozí hračky, firemní dárečky nebo medy z Moravy. Jsme nadšení a objednáváme Twigsee i pro naši druhou pobočku v Průhonicích.

Jan Vodrážka
ředitel
Michaela Možiešíková

Konečně jsme zrušili podpisové archy pro všechny přihlášky, galerii na Rajčeti i zapomínání rodičů na program školky. Rodiče navíc vědí, co se ve školce děje a jsou tak mnohem šťastnější a klidnější, nám odpadlo neustále vysvětlování a opakování stejných věcí. Děkujeme.

Michaela Možiešíková
zástupce ředitele
Zuzana Černá

Úžasná aplikace, která od začátku školního roku (kdy jsme ji začali nově používat) zrychlila, zpřehlednila a zkvalitnila komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Navíc neuvěřitelně usnadňuje práci veškerému personálu. Nadšení z aplikace panuje i na straně rodičů.

Zuzana Černá
zástupkyně ředitelky
Lucie England

Twigsee si nás získalo od prvních okamžiků, kdy jsme s ním začali pracovat. Umožní Vám vést si vše o školce přehledně, na jednom místě. Twigsee budete milovat, protože Vám usnadní administraci, zrychlí a zefektivni komunikaci s rodiči a vzbudí nadšeni jak u Vašich pedagogů, tak u Vašich rodičů! Velmi si také cením skvělé podpory ze strany týmu Twigsee, který je vždy připraven řešit naše dotazy, přání i požadavky. Zkrátka Twigsee mohu bez váhání a výhrad jedině doporučit.

Lucie England
Ředitelka
Tereza Dvořáková

Twigsee je skvělá inovativní aplikace, jak pro mě, jakožto ředitelku, tak i jako matku. Konečně aplikace, která všem ulehčí práci s administrativou ohledně MŠMT, tak i MPSV a navíc velice přehledně a intuitivně. Komunikace s Twigsee týmem je naprosto bezkonkurenční, všechny dotazy ohledně aplikace a jejích funkcí mi vždy ochotně vysvětlili, kdykoli jsem potřebovala. Jako matka oceňuji přehledné informace týkající se mého dítěte, každý den, tak mám přehled o jeho aktivitách a důležitých informacích ve školce ze stran učitelů i vedení. Aplikaci určitě doporučuji všem ředitelům i rodičům!

Tereza Dvořáková
ředitelka
Dominika Hájková

Aplikaci Twigsee používá školka Malvína už více než rok. Je nám velkým pomocníkem. Díky profilům dětí máme přehledný seznam o všech důležitých informacích, které se jich týkají. Komunikace s rodiči je vlivem Twigsee o dost jednodušší. Můžeme jim sdílet fotografie ze školky, když potřebujeme předat nějakou informaci, stačí napsat příspěvek a vybrat, kdo tuto zprávu dostane. Ušetří nám to tak spoustu práce, když nemusíme informovat každého rodiče zvlášť. Co si ovšem nemůžeme vynachválit, je přehledná docházka. Sama nám ukáže počet přítomných, či omluvených dětí nebo naopak upozorní na to, kdo jde po obědě. Za naši školku aplikaci velmi doporučujeme a team lidí, kteří ji vytvořili, jsou profesionálové v tom, co dělají. Na každý náš dotaz obratem reagují a vždy jsou nám nápomocní.

Dominika Hájková
zástupce ředitele
Pan Jimmy

Dobrý den, s Twigsee je to zatím dobré. Podařilo se nám vytvořit třídy a nahrát jména studentů. Jména učitelů již byla sdílena a věříme, že do příštího týdne by mohlo jít o něco jiného.

Pan Jimmy
Greenwood Groove Academy

Máte již účet?Přihlásit se

Kontakt

povinná pole *